Rychlík srazil chodce na železničním přejezdu, vlaky z Ústecka do Prahy nabraly zpoždění

Neznámý člověk zemřel v sobotu v podvečer poté, co ho srazil rychlík na železničním přechodu mezi obcemi Hněvice a Dolní Beřkovice na pomezí Středočeského a Ústeckého kraje.

Hněvice (Aktualizováno: 22:43 24. 2. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České dráhy zápasí s neplatnými lístky (ilustrační foto)

České dráhy zápasí s neplatnými lístky (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Nehoda zastavila provoz na frekventované železniční trati z Prahy na Drážďany, chodec byl na místě mrtev.

Rychlík Rx 613 Svatava bude krátce po 20. hodině pokračovat v jízdě. Zároveň bude sloužit jako evakuační vlak pro cestující ze soupravy, která srazila chodce, hlásí přímo z vlaku editor serveru iROZHLAS.cz Jan Bartoněk s odkazem na dispečera Českých drah.

Rychlíky, ani ty mezinárodní, nejezdily, provoz byl podle původních odhadů obnoven po 20. hodině. Informoval o tom mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavel Tesař.

Nehoda se stala po 17.30. „Rychlík zřejmě v plné rychlosti srazil osobu na železničním přejezdu,“ doplnil Tesař. Strojvedoucí neměl podle něj šanci střetu zabránit. Okolnosti neštěstí se vyšetřují.

Náhradní autobusovou dopravu se podle webu Českých drah nepodařilo zajistit. Rychlíky včetně mezinárodních se kvůli nehodě zastavily. V 19:30 byl provoz obnoven na jedné ze dvou kolejí. Vlaky ale nabraly až dvouhodinové zpoždění. Zcela obnovit se provoz podařilo krátce po 22:00.

bar, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme