Do nové brněnské buňky hnutí ANO se přihlásilo už téměř 100 lidí. První budou přijatí na přelomu roku

Desítky lidí poslaly za červenec přihlášku do připravované brněnské organizace hnutí ANO. Předchozí organizaci předsednictvo hnutí v červnu zrušilo kvůli sporům a možnému napojení některých lidí na pochybné kauzy. O počtu přihlášek informoval jihomoravský předseda ANO Lubomír Wenzl. Podle něj by první lidé mohli být přijati na přelomu letošního a příštího roku, postupně by obnovená organizace nabírala další členy.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Desítky lidí poslaly za červenec přihlášku do připravované brněnské organizace hnutí ANO. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Wenzl je ve funkci krajského předsedy od začátku července. „Zatím k rukám krajské manažerky přišly desítky přihlášek blížící se ke stovce. Některé byly od členů, kteří už u nás byli, jiné i od nových,“ uvedl.

Jihomoravské ANO má nového předsedu, poslankyni Malou nahradil ředitel kyjovské nemocnice Wenzl

Číst článek

Podle něj je první termín pro poslání přihlášky do konce července, potom se přihlášky zavezou na centrálu do Prahy. „Centrála provede kontrolu a zjistí nám informace o lidech. S těmito informacemi se nám přihlášky vrátí a v krajském předsednictvu rozhodneme, koho přijmeme. Konečné potvrzení pak bude na celostátním předsednictvu, jako tomu bylo dosud,“ řekl Wenzl.

Podle něj se budou prověřovat veřejné registry. „Chceme eliminovat riziko, abychom nepřijali člověka s problémy. Nechceme nic uspěchat. Na přijetí je lhůta půl roku, do té doby musíme rozhodnout,“ uvedl Wenzl. Dodal, že nejprve vznikne brněnská organizace, potom se budou řešit místní organizace v brněnských městských částech.

Pochybné kauzy

Brněnská organizace měla přes 200 členů. Předsednictvo ji ale na návrh předsedy hnutí a premiéra Andreje Babiše zrušilo kvůli sporům a možnému napojení některých lidí na pochybné kauzy.

Soud znovu prodloužil vazbu bývalému brněnskému radnímu Švachulovi obviněnému v kauze Stoka

Číst článek

Po loňské policejní razii totiž skončil ve vazbě kvůli podezření z korupce bývalý místostarosta Brna-středu Jiří Švachula (dříve ANO). Podle obžaloby byl hlavou skupiny lidí, kteří manipulovali stavební zakázky a brali za to vysoké úplatky. Mezi obžalovanými je i bývalý místostarosta Brna-Ivanovic a někdejší vedoucí investičního odboru v Brně-středu Petr Liškutin (dříve ANO).

Kvůli možnému napojení některých lidí na různé kauzy navrhoval zrušení některých organizací hnutí v Brně bývalý brněnský primátor a bývalý místopředseda ANO Petr Vokřál. Předsednictvo na jeho návrh nejprve přistoupilo, potom ale rozhodnutí zrušilo. Vokřál později z hnutí odešel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme