Hnutí ANO chce mít stínové ministry pro resorty, které řídí jeho koaliční partneři

Hnutí ANO chystá stínové ministry pro resorty, které vedou jeho koaliční partneři. Šéf hnutí Andrej Babiš to řekl svému deníku MF Dnes. Mezi kandidáty je například Radka Maxová, která se zabývá sociálními věcmi. Jaroslava Jermanová by zase měla mít na starosti zahraniční politiku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš

Andrej Babiš | Foto: Filip Jandourek

Naopak Jiří Holeček, který má v hnutí na starosti sport, by funkci stínového ministra vykonávat nechtěl. Prosazuje spíše vznik agentury pro sport, která by spadala pod Úřad vlády.

„Já nejsem odborník na školství. Myslím, že poměrně nelogicky je tělovýchova přiřazena ministerstvu školství. Dneska už je to tak významné odvětví, podobně jako kultura, že si zaslouží svoji agenturu, ne-li snad ministerstvo,“ míní Holeček.

Ministryně sociálních věcí Michaela Marksová z ČSSD připomíná, že její strana zavedla stínové ministry pro resorty koaličních partnerů už loni.

„Tenkrát se nám hnutí ANO vysmívalo proč a nač to děláme. Já jim blahopřeji, že dospěli ke stejnému závěru,“ říká Marksová.

„Myslím si, že když se buduje politická strana, tak je logické, že chce mít nějaké odborné zázemí a že tudíž chce vidět, co se děje i na ostatních ministerstvech. Kromě toho si tak strana vychovává svoje odborníky pro příští období,“ vysvětluje ministryně.

Petra Hosenseidlová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme