Hnutí STAN si zvolí nového předsedu, očekává se návrat Gazdíka

Starostové a nezávislí by měli mít po dnešku znovu svého předsedu. Delegáti sněmu v pražských Průhonicích zvolí nové vedení. Do čela hnutí se s největší pravděpodobností vrátí Petr Gazdík. Nahradí libereckého hejtmana Martina Půtu, který na post kvůli obvinění z korupce rezignoval na konci minulého roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík | Foto: Filip Jandourek

Korupce se měl Martin Půta podle policie dopustit, když údajně přijal statisícový úplatek v souvislosti s rekonstrukcí kostela sv. Máří Magdalény v Liberci.

Půta obvinění už dříve odmítl: „Chci zdůraznit, že jsem se žádné trestné činnosti nedopustil.“

Hnutí za svým bývalým předsedou stojí. „Podivuji se nad tím, že je možné v České republice obvinit člověka bez jediného přímého důkazu,“ řekl už dříve Petr Gazdík, který po Půtově rezignaci hnutí jako jeho zástupce řídí.

Důvěru spolustraníků potvrdila i nominace Půty na místo lídra liberecké kandidátky do krajských voleb. Do těch půjdou Starostové a nezávislí s několika prioritami.

Například chtějí, aby kraje a obce dostávaly víc peněz z daní. Starat by se pak měly více o bezpečí svých obyvatel, a to například vytvořením krizových plánů pro všechny možné situace.

Do boje o křesla v krajských zastupitelstvech půjdou starostové v koalicích s lokálními středovými hnutími, v Karlovarském kraji i s KDU-ČSL.

Věra Pfeifferová, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme