Lidé vzali hobbymarkety útokem, bude asi potřeba zavést další opatření, říká Prymula

Hobbymarkety, které vláda otevřela ještě před Velikonocemi, lidé podle náměstka ministra zdravotnictví vzali útokem, v obchodech se pohybovalo příliš mnoho zákazníků. „Hobbymarkety jsou rizikem. Nemyslím si, že by se uzavíraly znovu, ale určitě je potřeba stanovit nějaký omezený počet lidí, zbytek by pak musel čekat venku. Není žádoucí, aby docházelo k takovémuto nakupení lidí,“ okomentoval Roman Prymula pro FTV Prima současnou situaci.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Náměstek ministerstva zdravotnictví Roman Prymula ještě nechce hodnotit rizika, která hobbymarkety představují. „Já bych rád viděl opravdu ta data, která budou tohle nějakým způsobem reflektovat, nechme si ten čas do úterý do večera,“ řekl. Zatím mohou lidé v tomto typu obchodů nakupovat bez omezení.

Navrhneme rozvolnění režimu na hranicích kvůli ekonomice, řekl po jednání krizového štábu Hamáček

Číst článek

Otevření hobbymarketů obhajoval ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO), ten uvedl pro Radiožurnál už dříve jako důvod pro jejich otevření to, že jsou „vzdušné, prostorné a mají vysoké stropy”.

Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) ohledně otevření hobbymarketů připustil, že zpětně již nikdo nezjistí, zda se jednalo o správné rozhodnutí. Dodal ale, že pokud by hobbymarkety nechali zavřené, mohlo by se dvakrát tolik lidí nahrnout do parků.

Nakažení po Velikonocích

Předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí na tiskové konferenci po jednání štábu řekl, že postup dalšího rozvolňování opatření bude záležet na počtech nakažených v souvislosti s velikonočním víkendem. „Pokud chceme vědět, jak se projevila opatření o Velikonocích, tak musíme ještě několik dnů vydržet. Výsledky by měly být mezi středou a pátkem,“ uvedl na konferenci Hamáček. 

Podle Prymuly i Hamáčka se však zatím nárůst počtu nakažených vyvíjí příznivě.

V Česku se v pondělí 20. dubna otevřely některé provozovny řemesel, autobazary, autosalony a farmářské trhy, na kterých musí být dodržována určitá hygienická opatření a pravidla rozestupů.

Další etapa uvolňování opatření by měla nastat 27. dubna, záleží však na tom, jak se bude situace ohledně nákazy koronavirem vyvíjet dál.

ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme