Hodač je zklamán hrozbou stávky

Jako „velmi smutný“ krok a cosi, co by od profesionálů nečekal, vnímá generální ředitel České televize Jiří Hodač hrozbu stávkou v televizi. Hodač však zároveň dodal, že stále věří v dohodu. Stávkou v noci na dnešek pohrozila odborová organizace pracovníků ČT a jejich krizový štáb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hodačův sekretariát uvedl, že televize bude soudně požadovat po zaměstnancích náhradu škody, které vznikly tím, že „protiprávním způsobem okupují pracoviště ČT“.

Vzbouření zaměstnanci ČT, kteří Hodače jako ředitele neuznávají, vyhlásili „stav nouze“. „Vývoj ukáže, co si pod tím bylo potřeba představovat. Doufám, že se spolu domluvíme, neboť jsme jistě na obou stranách profesionálové, rozumní lidé,“ poznamenal Hodač a doplnil, že situaci by raději zbytečně nedramatizoval.

Hodač zároveň zopakoval, že byl ředitelem ČT legálně zvolen a dělá svou práci. Jak také potvrdil, novým ředitelem výroby a techniky jmenoval místo Víta Novotného Jana Nováka. Další členy jím budovaného nejužšího vedení nechtěl ale zatím prozradit.

Jeho sekretariát v prohlášení uvedl, že nové vedení ČT chce „otevřít způsob hospodaření ČT očím veřejnosti do všech detailů, zefektivnit činnost ČT a poukázat na nedostatky, pokud k nim docházelo“.

Před sekretariátem generálního ředitele, kde Hodač novinářům poskytl rozhovor, čekal také štáb rebelujícího zpravodajství. Nebyl mu však umožněn vstup. „Oni nelegálně užívají zařízení ČT, to znamená i technické vybavení, a bylo by, myslím, absurdní, kdybych já v této situaci je nechal dělat rozhovor právě tímto zařízením,“ vysvětlil Hodač.

Hodač nechce „přerušovat původně připravený program, pokud by k tomu nebyl skutečně vážný důvod“. Ředitel tak odpověděl na dotaz, zda zasáhne do dnešního silvestrovského vysílání ČT2, jehož část má být vysílána živě, a podílejí se na něm i lidé, kteří vzbouřeným pracovníkům ČT vyjádřili podporu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme