Hodač nabídl vzbouřencům tlustou čáru

Generální ředitel České televize Jiří Hodač nabídl zaměstnancům redakce zpravodajství, kteří neuznávají jeho zvolení Radou ČT, „tlustou čáru“ za minulými dny. Definitivně se chce Hodač rozhodnout podle toho, v jaké podobě odvysílají dnešní hlavní zpravodajskou relaci, která začíná v 19:15.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Pane Hodači, my vám nemůžeme říct nic jiného, než to, co jsme vám řekli několikrát. My způsob volby nového generálního ředitele neuznáváme a proto s vámi nemůžeme jednat jako s ředitelem. Na vás je, abyste vytvořil prostor pro jednání. Je to jenom na vás,“ odpověděl řediteli člen krizového výboru Adam Komers. Ředitel označil Komersova slova za jeho osobní názor a opět vyzval ostatní k zamyšlení.

Televizní a filmoví tvůrci se dnes v pražském kině MAT dohodli, že stejně jako včera se každý večer několik známých osobností objeví ve vysílání hlavní zpravodajské relace Události. Sepsali také novou petici, která shrnuje jejich výhrady k řediteli Jiřímu Hodačovi, radě a politickým tlakům na veřejnoprávní televizi. Petice kritizuje fakt, že v Radě ČT sedí osobnosti, spjaté s politickými stranami. Krize v České televizi podle petice přesahuje rámec veřejnoprávního média. Podle krizového štábu chce vedení ČT vysílat zprávy odjinud než z budovy zpravodajství.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme