Hodač ředitelem ČT, zaměstnanci protestují

Rada České televize zvolila neočekávaně novým generálním ředitelem veřejnoprávní televize Jiřího Hodače. Na protest proti jeho jmenování zařadila Česká televize na začátku obvyklého zpravodajství a dalších zpravodajských relací do vysílání text prohlášení, které vydal krizový štáb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ten vznikl vpodvečer v budově zpravodajství jako vyjádření odporu zaměstnanců k činnosti Rady ČT a její volbě nového ředitele. Moderátorka také na závěr zpravodajské relace upozornila veřejnost na protestní a petiční akci, která se ve čtvrtek odpoledne uskuteční na Václavském náměstí.

Na protest proti jmenování Hodače novým generálním ředitelem rezignoval na svou funkci Jiří Vondráček, který dočasně působil jako ředitel zpravodajství České televize. Řízením uvedeného úseku byl Vondráček dočasně pověřen v létě právě po srpnovém odchodu Hodače z místa ředitele zpravodajství ČT.

Rozhodnutí okamžitě vyvolalo odpor televizních odborů i pracovníků televizního zpravodajství. Jednou z výtek je to, že výběrové řízení na ředitele vyhlásila rada minulé úterý, přičemž o týden později už byla uzávěrka přihlášek. Rychlost výběru nového ředitele instituce s pětimiliardovým rozpočtem narazila na kritiku u různých profesních sdružení i televizních odborů. Radě byla několikrát adresována výzva, aby nového ředitele nevolila a aby odstoupila. To ale odmítla.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme