Hodačovi oponenti se ozvali ve sportovním zpravodajství

Z pracoviště TV NOVA odvysílala Jana Bobošíková se svým týmem zpravodajský pořad České televize „Události". „Události" oponující pražské redakce se šíří především prostřednictvím satelitů a kabelu a odedneška jsou promítány i na obřích obrazovkách před ostravským studiem ČT. K náhradnímu zpravodajství ovšem redakce využila z Kavčích hor vysílaného sportovního zpravodajství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V rámci sportovní relace tak diváci slyšeli vyjádření sportovců podporujících oponenty nového generálního ředitele ČT Jiřího Hodače a především záběr ze v té chvíli probíhajícího masového mítinku svolaného iniciativou „Česká televize - Věc veřejná". Ve chvíli, kdy se jeho účastníci dozvěděli, že se dostali do vysílání, začali svorně skandovat „Svobodu!". Stejně jako Jana Bobošíková i redaktoři z Kavčích hor pozvali diváky ke sledování zpravodajského pořadu „21“.

Poté, co se po poledni Bobošíková neúspěšně pokusila předat dvaceti pracovníkům zpravodajství výpovědi, prohlásila, že zbývá už pouze jedna možnost - vyklidit prostory redakce zpravodajství na Kavčích horách pořádkovými složkami.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila šetření, které ze dvou vysílání zpravodajství ČT je protiprávní a „pirátské. Členové rady v této otázce nejsou zajedno.

Ke krizi v České televizi se během dne vyjádřilo mnoho osobností veřejného i politického života.

Ministr kultury Pavel Dostál vyzval Jiřího Hodače v zájmu uklidnění a řešení situace k odstoupení z funkce. Stejný názor zastává i skupina senátorů, která chce k situaci svolat mimořádné zasedání Senátu. Skupinu tvoří senátoři čtyřkoalice, nezávislý senátor Václav Fischer a za ČSSD zvolený nezávislý senátor Richard Falbr. Mimořádné

V ODS nejsou názory jednotné. Jiří Payne doporučuje Radě pro televizní vysílání, aby Hodače odvolala a vypsala nové výběrové řízení. Marek Benda naopak doporučuje Hodačovi odpůrce okamžitě propustit. A předseda mediální komise parlamentu Jiří Langer znovu odmítl svolat mimořádné zasedání této komise. Předseda KDU-ČSL Jan Kasal naopak prohlásil, že zůstane-li za takové situace mediální komise pasivní, nemá smysl aby existovala.

Se svým prohlášením podporujícím zaměstnance Kavčích hor odmítajících způsob volby svého nového vedení se připojili i režiséři některých filmů, které Česká televize právě vysílá. Prohlášení přečetl Jan Hřebejk před vysíláním svého filmu Pelíšky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme