Hodačovi oponenti se ozvali ve sportovním zpravodajství

Z pracoviště TV NOVA odvysílala Jana Bobošíková se svým týmem zpravodajský pořad České televize „Události". „Události" oponující pražské redakce se šíří především prostřednictvím satelitů a kabelu a odedneška jsou promítány i na obřích obrazovkách před ostravským studiem ČT. K náhradnímu zpravodajství ovšem redakce využila z Kavčích hor vysílaného sportovního zpravodajství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V rámci sportovní relace tak diváci slyšeli vyjádření sportovců podporujících oponenty nového generálního ředitele ČT Jiřího Hodače a především záběr ze v té chvíli probíhajícího masového mítinku svolaného iniciativou „Česká televize - Věc veřejná". Ve chvíli, kdy se jeho účastníci dozvěděli, že se dostali do vysílání, začali svorně skandovat „Svobodu!". Stejně jako Jana Bobošíková i redaktoři z Kavčích hor pozvali diváky ke sledování zpravodajského pořadu „21“.

Poté, co se po poledni Bobošíková neúspěšně pokusila předat dvaceti pracovníkům zpravodajství výpovědi, prohlásila, že zbývá už pouze jedna možnost - vyklidit prostory redakce zpravodajství na Kavčích horách pořádkovými složkami.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila šetření, které ze dvou vysílání zpravodajství ČT je protiprávní a „pirátské. Členové rady v této otázce nejsou zajedno.

Ke krizi v České televizi se během dne vyjádřilo mnoho osobností veřejného i politického života.

Ministr kultury Pavel Dostál vyzval Jiřího Hodače v zájmu uklidnění a řešení situace k odstoupení z funkce. Stejný názor zastává i skupina senátorů, která chce k situaci svolat mimořádné zasedání Senátu. Skupinu tvoří senátoři čtyřkoalice, nezávislý senátor Václav Fischer a za ČSSD zvolený nezávislý senátor Richard Falbr. Mimořádné

V ODS nejsou názory jednotné. Jiří Payne doporučuje Radě pro televizní vysílání, aby Hodače odvolala a vypsala nové výběrové řízení. Marek Benda naopak doporučuje Hodačovi odpůrce okamžitě propustit. A předseda mediální komise parlamentu Jiří Langer znovu odmítl svolat mimořádné zasedání této komise. Předseda KDU-ČSL Jan Kasal naopak prohlásil, že zůstane-li za takové situace mediální komise pasivní, nemá smysl aby existovala.

Se svým prohlášením podporujícím zaměstnance Kavčích hor odmítajících způsob volby svého nového vedení se připojili i režiséři některých filmů, které Česká televize právě vysílá. Prohlášení přečetl Jan Hřebejk před vysíláním svého filmu Pelíšky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme