Hodačův život není ohrožen

Generální ředitel České televize Jiří Hodač se zdravotně zhroutil a byl převezen do pražské Fakultní nemocnice Motol. Jeho podřízená, ředitelka zpravodajství ČT Jana Bobošíková, naznačila možnost srdečních potíží.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hodač se proto nezúčastnil společného jednání mediální komise a kulturního výboru Poslanecké sněmovny, které se zabývají krizí v ČT. Jeho zdravotní stav je stabilizovaný. Českému rozhlasu to řekla mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová

Českou televizi povede v době nemoci jejího generálního ředitele Jiřího Hodače pravděpodobně finanční ředitel Jindřich Beznoska. Českému rozhlasu to řekl předseda Rady ČT Miroslav Mareš.

Protesty proti novému vedení ČT se konaly v Praze, ve Zlíně, v Českých Budějovicích a Karlových Varech. Stovce diváků dnes po 17. hodině zazpívali písničkáři Pepa Nos a Jan Kryl u sochy Sv. Václava na Václavském náměstí. Na Kavčích horách se sešlo asi dva tisíce lidí, ve Zlíně několik set lidí, v Českých Budějovicích vyjádřilo podporu stávkujícím pracovníkům ČT asi 1000 demonstrantů.

Pod petici iniciativy Česká televize - věc veřejná, která protestuje proti způsobu jmenování nového generálního ředitele ČT Jiřího Hodače, už připojilo své jméno téměř 147.000 lidí.

Na druhé straně roste i počet podpisů pod výzvou Občanská podpora legálního vedení ČT, kterou zorganizovalo pražské Divadlo Ta Fantastika. Podepsalo ji už na 10 tisíc lidí. Výzva není podle výkonného ředitele divadla Julia Hirsche peticí, která by měla text, je pouze výzvou k dodržování zákonů a postupů podle parlamentní demokracie. S výzvou se na ústavní činitele a zvláště na zaměstnance ČT obrátili i primátoři statutárních měst. Do dneška se pod text společného prohlášení podepsalo 14 primátorů.

Písemné pokyny, kdy má být přerušeno běžné vysílání České televize a nahrazeno textem s nápisem, nyní dává Českým radiokomunikacím namísto hospitalizovaného ředitele Jiřího Hodače ředitelka zpravodajství Jana Bobošíková.

Kvůli krizi v ČT už policie eviduje 27 trestních oznámení, vyšetřování ale zatím neprokázalo, že by byl spáchán nějaký trestný čin. Trestní oznámení na Hodače chce podat i ministr kultury Pavel Dostál kvůli tomu, že Hodač přerušil středeční vysílání jeho rozhovoru v pořadu „21“, který vysílali ředitelovi odpůrci.

O krizi v ČT jednal velvyslanec Evropské komise v Praze Ramiro Cibrian s prvním náměstkem ministra zahraničí Pavlem Teličkou. Ten pak uvedl, že i když velvyslanec netlumočil žádné stanovisko Evropské komise k událostem kolem veřejnoprávní televize, byla schůzka bezpochyby jistým signálem, že komise se o tuto otázku zajímá.

Milan Kopp, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme