Hodonínské armaturce hrozí stávka

Odbory v hodonínské armaturce hrozí stávkou zaměstnanců. Německé vedení firmy nechce vyhovět jejich požadavku na plošné navýšení platů. Ve sporu se zaměstnavatelem přitom hodlají hodonínské odboráře podpořit jak zástupci německého odborového svazu IG Metall, tak předseda české odborové centrály Richard Falbr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak informuje redaktorka Českého rozhlasu Brno Hana Ondryášová, odboráři v armaturce požadovali původně 9% plošné navýšení platů, ale po sérii vyjednávání ustoupili na šestiprocentní. Šéfka odborů Jana Potužníková uvedla, že vedení firmy ani po tříhodinovém jednání neakceptovalo tento návrh a s odboráři se na řešení nedohodlo.

Vedení navrhlo zvýšení platů o 4,5 %, ale zároveň chtělo zrušit vyplácení rehabilitací zaměstnancům rizikových pracovišť. Odboráři podle svých slov bojují o takové zvýšení mezd, které by pokrylo alespoň inflaci. Tím by reálná mzda zůstala na úrovni minulého roku a zaměstnanci by ji nemuseli získávat přesčasovou prací.

Hana Ondryášová, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme