Hojdar odmítá závěry komise pro BIS

Sociálnědemokratický poslanec Josef Hojdar nesouhlasí se závěry sněmovní komise pro kontrolu Bezpečnostní informační služby. Ta se ráno zabývala Hojdarovým podezřením, že je více než rok sledován a odposloucháván. Komise ale zatím nemá žádné důkazy o tom, že by BIS poslance sledovala. Hojdar už kvůli údajným odposlechům podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Zároveň oznámil, že někdo vyhrožuje i členům jeho rodiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Špidla a J. Hojdar | Foto: Petra Mášová

Josef Hojdar je výsledky jednání sněmovní komise rozčarován; je přesvědčen, že důkazy má a že je předložil. Trvá na tom, že dvě auta, která ho sledovala a jejichž státní poznávací značky si zaznamenal, patřila zpravodajské službě.

"Pro mě je to zklamání, protože jsem předpokládal, že komise k tomu přistoupí trošku vážněji a zodpovědněji. Bohužel jednání komise se zastavilo v okamžiku, kdy mělo začít jednání sněmovny, takže vlastně ani žádné usnesení nebylo přijato. A jestliže se došlo k tomu závěru, že jako na seznamu, který jsem předal, jsou sice dvě auta, která jsou registrována pod BIS, ale že to vůbec nic neznamená - to jsou pro mě argumenty, se kterými já nejsem ochoten se ztotožnit," řekl poslanec rozhlasové stanici BBC.

Komise pro kontrolu BIS ale objasňování Hojdarova případu ještě neuzavřela a vrátí se k němu znovu příští týden, až prostuduje další materiály, které si od BIS vyžádala. Dnešního jednání komise se kromě Hojdara zúčastnil také ředitel BIS Jiří Lang.

Hojdar, který před časem opustil poslanecký klub ČSSD, se při dopoledním hlasování o nedůvěře vládě hlasování zdržel. Podle neoficiálních informací může jeho postup souviset právě s jednáním sněmovní komise. Opoziční ODS v souvislosti s jeho případem mluví o zastrašování ze strany vlády.

Jana Zemanová, Marika Táborská, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme