Hokejový fanda Standa dostal lístek od syna, turnikety ale neprošel. Padělek vyšel na pět tisíc korun

Na páteční utkání mezi Českem a Finskem nikdy nezapomenou dva padesátníci z jihočeské Volyně Standa a Tonda. Nikoliv kvůli výsledku na ledě, ale kvůli výsledku u vstupu do hokejové arény. Tam totiž oba muži zjistili, že jejich vstupenky jsou falešné. Dvojice tak nakonec skončila v přilehlé fan zóně u velkoplošné obrazovky a poněkud smutně sledovala jinak zajímavé utkání.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS hokej 2024

„Bohužel ale byly lístky beznadějně vyprodané, tak syn našel na internetu nabídku. Lístek stál oficiálně 4 600 korun a syn platil na černém trhu pět tisíc,“ popisuje Standa (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Hokejový fanoušek Standa měl letos v dubnu narozeniny a jeho syn mu jako dárek koupil lístek na hokejové utkání mezi Českem a Finskem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý příběh o falešných vstupenkách

„Bohužel ale byly lístky beznadějně vyprodané, tak syn našel na internetu nabídku. Lístek stál oficiálně 4 600 korun a syn platil na ‚černém trhu‘ pět tisíc,“ popisuje Standa. Zatímco on ale lístek dostal, jeho kamarád Tonda za něj částku zaplatil.

Předání vstupenek řešila jeho dcera v Praze. Ta se s pánem, který jí lístek prodával, setkala. „Tvrdil, že pracuje na letišti a že od letiště dostali lístky, ale že není fanda do hokeje. Dcera říkala, že byl věrohodnej,“ vypráví Standa.

Místo vytištěných lístků ale dorazily vstupenky na mail. „Lístek vypadá úplně normálně, vytištěnej na první pohled úplně stejně jako všechny ostatní,“ komentuje Standa.

„Říkali jsme si, že snad nebudeme my ti, kteří budou mít tu smůlu. Ale je to ponaučení pro příště,“ dodává. 

MS v hokeji 2024

Standa s Tondou lístky na sobotní zápas s Norskem nemají. Budou ho sledovat v rodných jižních Čechách v televizi.

Policie v Praze během prvního zápasu zaznamenala více než čtyřicet lidí, kteří měli falešné lístky. „Na místě se specialisté na kyberkriminalitu případy ihned zabývají a dělají vše, aby vypátrali pachatele, kteří je takto podvedli,“ napsala policie na síti X. 

Ľubomír Smatana, eza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme