Holčičku zraněnou ve Vinohradské nemocnici čekají další operace

Stav holčičky, těžce zraněné při včerejší nehodě v areálu pražské Vinohradské nemocnice, je i nadále kritický. Dnes se podařilo lékařům její stav stabilizovat. Českému rozhlasu to potvrdil Petr Mach, mluvčí Thomayerovy nemocnice, kde se o dvouletou pacientku starají. "Přestože je holčička v této chvíli relativně stabilizována, podle našich lékařů budou pro ni rozhodující nejbližší 2-3 dny. Pokud překoná krizi, bude muset podstoupit s ohledem na její zranění mnoho operací."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vinohradská nemocnice

Lékař, který holčičku přejel, si zítra vyzvedne od svého zaměstnavatele výpověď. Vedení zdravotnického zařízení nadále kontroluje, zda lékaři a sestry nepožívají alkoholické nápoje. Náměstek ředitelky nemocnice Leoš Kabát k ukončení pracovního poměru vedoucího tamnějšího novorozeneckého oddělení říká. "Dneska to bylo projednáno zástupci odborových organizací a odsouhlaseno. Lékař se ozval ředitelce a dojhodli se, že zítra v 8:00 se dostaví na zaměstnaneckou správu k převzetí výpovědi."

Kabát dodává, že tím potrestání šéflékaře nekončí. Podle něj budou zdravotní pojišťovny vymáhat po provinilci náklady na léčení zraněného dítěte, jehož stav je nadále vážný. A navíc: Vinohradská nemocnice bude, jak zdůrazňuje Kabát, zvažovat soudní spor na ochranu dobrého jména tohoto zdravotnického zařízení.

Markéta Kaclová, Otto Ballon Mierny, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme