Holešovská výzva se distancuje od organizátora protivládní demonstrace

Autoři Holešovské výzvy se distancují od páteční demonstrace na Václavském náměstí v Praze. Protest totiž úřadům ohlásil kontroverzní pražský taxikář Zdeněk Ponert na své jméno a autory výzvy pak nechtěl pustit k mikrofonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protivládní protest na Václavském náměstí, který pořádala Holešovská výzva. | Foto: Filip Jandourek

„Bohužel došlo k tomu, že jsme ho pověřili tím, aby oznámil shromáždění a on to udělal na své jméno. Takže jsme neměli možnost demonstraci nějak zrušit, protože Václavské náměstí bylo přihlášeno na jméno pana Ponerta. Ne na naše sdružení, protože my nejsme registrovaní,“ řekl Radiožurnálu Jaroslav Popelka.

Holešovská výzva se tedy distancuje i od sobotní demonstrace, která se má znovu konat na Václavském náměstí.

„Bude další akce, plánovaná na 22. března. To budou podpisové akce petic. Na 26. března je plánována jednohodinová výstražná stávka. Potom se dohodneme podle toho, jakým způsobem zareaguje naše vláda,“ uvedl jeden z autorů výzvy Vlastibor Čermák.

Autoři Holešovské výzvy trvají na odchodu vlády a prezidenta. Po odchodu vlády má být podle nich jmenovaná dočasná vláda odborníků a mají začít přípravy spravedlivějších voleb.

Kdo dočasné ministry vybere a jak by mohl nový systém voleb vypadat, ale neřekli.

Květa Moravcová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme