Řidič ujížděl policistům dvakrát během dne, cestou dál boural. Zastavil ho až strom a varovný výstřel

Dvakrát pražským policistům ve čtvrtek ujížděl sedmatřicetiletý řidič, který měl zakázáno řízení. Napoprvé byl úspěšný, napodruhé ho policejní hlídka zadržela, použila k tomu mimo jiné varovný výstřel. Muž cestou způsobil několik dopravních nehod, v závěru sám narazil s autem do stromu a při následném útěku ho policisté zadrželi. Na webu to v sobotu uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

VIDEO Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pronásledování auta skončilo v Dolních Počernicích. Dopravní nehoda, po které chtěli auto policisté zastavit, se ale stala v Praze 4. Muži za obecné ohrožení a za maření úředního rozhodnutí hrozí v případě odsouzení až pět let vězení.

Muž se dal po nehodě na útěk, zastavil ho až varovný výstřel | Zdroj: Policie ČR

V okamžiku, kdy se na policejním autě rozsvítily majáky, řidič sešlápl plyn a začal ujíždět Novopetrovickou ulicí protisměrem. Při pronásledování řidič projel několik křižovatek na červenou, v ulici Přátelství najel na kruhový objezd v protisměru a při manévrech na Štěrboholské spojce způsobil další nehodu, přesto dál pokračoval v nebezpečné jízdě, popsala událost mluvčí.

Odmítl test na drogy

V Dolních Počernicích podle ní ale řidič nezvládl řízení a narazil do stromu. Začal pak před policisty utíkat, proto přišel na řadu varovný výstřel. Po pár metrech policisté podezřelého doběhli a za užití donucovacích prostředků ho zadrželi. Při vyšetřování ještě na místě policisté zjistili, že stejné auto ujíždělo hlídce tentýž den několik hodin předtím, řidiči se však podařilo jí uniknout.

Policie zadržela muže v Dolních Počernicích | Zdroj: Policie ČR

Podobného činu se podle mluvčí muž dopustil už v minulosti, a to pod vlivem návykových látek. Jestli byl pod vlivem drog i tentokrát, policisté nezjistili, protože odmítl test na drogy. Podle mluvčí má muž v lednu nastoupit do vězení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme