Divoká jízda v Praze ukončená střelbou. Řidič v ukradeném mercedesu jel v protisměru a boural do aut

Řidiče jedoucího v odcizeném mercedesu na Jižní spojce v protisměru zastavily až policejní výstřely, uvedla police na twitteru. Stačil prý ohrozit celou řadu řidičů a nabourat hned několik vozidel. Podle policie se měl celý incident obejít bez zranění.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 19:37 23. 5. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidiče, který jel ve čtvrtek odpoledne v protisměru po Jižní spojce v Praze v odcizeném mercedesu, zastavily až policejní výstřely. Čtyřiatřicetiletý muž, po kterém policie pátrala a má zákaz řízení, při bezohledné jízdě naboural několik aut.

PRAHA: Řidiče jedoucího v odcizeném mercedesu na Jižní spojce v protisměru zastavily až policejní výstřely. Stačil ohrozit celou řadu řidičů a nabourat hned několik vozidel. Naštěstí však zatím nejsou hlášena žádná zranění. Další informace budou později.

16:46 – 23. 05. 2019

2 27

Jedno z poškozených vozidel převáželo pacienta, přivolaní záchranáři ho z preventivních důvodů převezli do nemocnice. Ošetření si vyžádal i dopadený řidič, údajně utrpěl v souvislosti s nehodou zranění hlavy.

Dopravní policie

„Krátce po 16.00 došlo na Jižní spojce před přemostěním s ulicí 5. května k policejnímu zákroku, kdy se zasahující policisté snažili všemi dostupnými prostředky zabránit v další jízdě řidiči mercedesu jedoucímu v protisměru," uvedla mluvčí policie Andrea Zoulová.

Řidič podle ní opakované výzvy nerespektoval, a tak policisté použili služební zbraň a další donucovací prostředky a vozidlo zastavili, doplnila. V odpolední špičce způsobil zásah značné dopravní komplikace.

Řidič je navíc policí hledaný a má dvakrát vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Dechovou zkoušku na alkohol i test na omamné a psychotropní látky na místě odmítl.

„Stěžejní pro další vyšetřování tak bude následný odběr krve spojený s lékařským vyšetřením v nemocnici,“ dodala Zoulová.

ČTK, bar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme