Žádost o vydání poslance Ondráčka se týká Horáčkova oznámení, potvrdilo státní zastupitelství

Pražské městské státní zastupitelství potvrdilo, že žádost o vydání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka se týká trestního oznámení, které podal Michal Horáček. Sněmovní mandátový a imunitní výbor se pak začne zabývat žádostí o vydání k trestnímu stíhání až ve středu 5. září. Ve čtvrtek to řekli předseda výboru Stanislav Grospič (KSČM) a jeho místopředseda Petr Gazdík (STAN).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Horáček a Zdeněk Ondráček | Foto: Filip Jandourek/Petr Topič/Mafra | Zdroj: Český rozhlas/Profimedia

Spekulace o tom, že se návrh týká Horáčkova trestního oznámení, potvrdilo oficiálně Městské státní zastupitelství v Praze až v odpoledních hodinách, na což upozornil server iDnes.cz.

Žádost o vydání poslance Ondráčka se týká Horáčkova oznámení, potvrdilo státní zastupitelství

Číst článek

„Městské státní zastupitelství vykonává dohled nad činností obvodních státních zastupitelství. My jsme se seznámili se spisovým materiálem a byli jsme schopni tuto informaci potvrdit,“ vysvětlil mluvčí městských žalobců Aleš Cimbala.

Radiožurnálu Gazdík potvrdil, že policie chce Ondráčka stíhat kvůli jeho výrokům na adresu neúspěšného prezidentského kadidáta Michala Horáčka. Ondráček ho označil za spolupracovníka StB a „veksláka“. Horáček na něj kvůli tomu podal trestní oznámení.

„Pan Ondráček, navzdory dokumentům, které jsem zveřejnil, mě označil za spolupracovníka StB (komunistické Státní bezpečnosti) a veksláka,“ uvedl Horaček ve středu na twitteru.

Horáček posléze serveru iROZHLAS.cz řekl, že byl kvůli výrokům Ondráčka nedávno na policii. „Byl jsem předvolán někdy na začátku prázdnin jako svědek na policii, abych v tom vypovídal,“ uvedl.

Samotný Ondráček sdělil Radiožurnálu přes SMS, že se se zprávou policie ještě neseznámil. 

ČTK, pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme