Nemocnice v Horažďovicích má přes 20 případů koronaviru. Mezi nakaženými jsou pacienti i personál

V krajem zřizované nemocnici následné péče v Horažďovicích na Klatovsku je více než 20 lidí nakažených koronavirem. Nemocní jsou mezi pacienty i personálem. Zatím všichni mají bezpříznakový průběh, tedy bez zdravotních komplikací souvisejících s nemocí, potvrdil v pátek mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška.

Horažďovice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V nemocnici následné péče v Horažďovicích se rozšířil koronavirus.

V nemocnici následné péče v Horažďovicích se rozšířil koronavirus. | Foto: Pavel Němeček | Zdroj: ČTK

Vedení nemocnice zavedlo všechna opatření doporučená Krajskou hygienickou stanicí v Plzni, jako je například uzavření areálu včetně zákazu návštěv, izolace pacientů či omezení příjmu a propouštění pacientů. Pozitivně testovaní pracovníci jsou v karanténě, zaměstnanci, kteří měli negativní testy, byli rozděleni do směnných týmů.

V Česku přibylo nejméně případů nemoci covid-19 za týden. V nemocnicích leží 121 lidí

Číst článek

Nemocnice používá také vyšší stupeň ochranných prostředků včetně respirátorů, ochranných štítů a jednorázových rukavic a intenzivně dezinfikuje veškeré prostory. „Děláme vše pro to, aby se nákaza nešířila vně ani uvnitř nemocnice,“ dodal Kokoška. Na krajskou hygienickou stanici se odpoledne ČTK nedovolala.

Podle ministerstva zdravotnictví v Plzeňském kraji od minulého pátku přibylo 39 potvrzených případů nákazy koronavirem. Od počátku pandemie ministerstvo kumulativně eviduje 772 případů nákazy lidí s trvalým pobytem v kraji, 663 uzdravených a 17 úmrtí lidí s nemocí covid-19.

Krajská hygienická stanice, která používá jinou metodiku než ministerstvo, uvádí v kraji od začátku pandemie 756 nakažených, 16 úmrtí a 662 vyléčených. Od minulého týdne tak podle hygienické stanice přibylo v kraji 32 nakažených.

Na Klatovsku ale krajští hygienici v dosud zveřejněných statistikách od minulého pátku uvedli dva nově zjištěné případy koronaviru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme