Hořelo v pražských Vysočanech, hasiči evakuovali 74 lidí. Středočeské požáry z pátku jsou už pod kontrolou

Pražští hasiči v sobotu časně ráno zasahovali u požáru bytu ve Vysočanech. Evakuovali 74 lidí, jeden člověk skončil v péči záchranářů. Informoval mluvčí Martin Kavka.

Praha/Praskolesy/Brandýs nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní otevření Hasičské stanice Holešovice v Praze.

Pražští hasiči (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

K požáru bytu v ulici Pod Harfou vyjely jednotky krátce před 04.00. „Před příjezdem jednotek byl požár částečně lokalizován vodou z místního zdroje a zasaženo bylo vybavení kuchyně,“ popsal mluvčí.

Hasiči dům evakuovali, dohasili plameny a odvětrali zasažený byt i celý objekt. Požár dostali pod kontrolu zhruba půl hodiny po příjezdu. „Předběžná škoda byla odhadnuta na 300 000 korun, příčina je předmětem dalšího šetření,“ doplnil mluvčí.

Požár v Brandýse nad Labem

Hasiči rovněž v sobotu upřesnili, jakou škodu napáchaly ve Středočeském kraji dva páteční požáry.

Ve skladové hale s kartonovými obaly v Brandýse nad Labem způsobil oheň škodu 50 milionů korun. V sobotu ráno hasiči potvrdili, že oheň je dohašen, přesto budou na místě hasiči dohlížet nejméně do sobotního večera. Příčinu bude zjišťovat vyšetřovatel požárů, vyšetřování potrvá zřejmě delší dobu, uvedl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Hala začala hořet v pátek odpoledne, velitel vyhlásil třetí stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovalo kolem 100 profesionálních i dobrovolných hasičů.

Sklad pyrotechniky

Požár v Praskolesech na Berounsku, kde hořela výrobna a sklad pyrotechniky, způsobil škodu pět milionů korun. Také tam určí příčinu vyšetřovatel. Nikdo se nezranil.

Už večer hasiči dohasili všechna ohniska, ale na místě zůstala do rána dobrovolná jednotka. V sobotu ještě hasiči provedou závěrečný průzkum.

Sklad byl ve starším zemědělském areálu. Z budovy zbyly jen obvodové zdi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme