Hořela pekárna v centru Chodova na Sokolovsku. Jeden z hasičů se při zásahu zranil

V Chodově na Sokolovsku hořela ve čtvrtek dopoledne bývalá pekárna v blízkosti náměstí ČSM nedaleko centra města. Hasičům trvalo téměř tři hodiny, než dostali požár pod kontrolu. Při jeho likvidaci se zranil jeden ze zasahujících hasičů, řekl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Akutní nebezpečí už na místě nehrozí, hasiči společně s policií zůstávají na místě.

Chodov (Sokolovsko) (Aktualizováno: 12:22 19. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár pekárny v Chodově na Sokolovsku | Foto: HZS Karlovarského kraje | Zdroj: ČTK

„Požár vznikl uvnitř budovy a šířil se do střechy. Navíc měli hasiči od začátku informaci, že uvnitř by se mohly nacházet nějaké osoby, pravděpodobně bezdomovci. Důkladný průzkum všech prostor ale ukázal, že v budově nikdo není," řekl Kasal.

Pro uhašení požáru museli hasiči rozebrat část plechové střechy, pod kterou se oheň stále držel. Celý zásah bylo nutné vést v dýchací technice, na místě zasahovaly také tři automobilové žebříky.

Kvůli požáru byla uzavřena jedna z vedlejších ulic, hlavní tah Chodovem zůstal průjezdný. V objektu měla dříve provozovnu dnes již zkrachovalá pekárna Pekosa, nyní je budova prázdná a disponuje s ní insolvenční správce. Příčina požáru a vzniklá škoda se vyšetřuje, uzavřel Kasal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme