Hořící kamiony zablokovaly brněnskou dálnici

Na dálnici D1 u Jihlavy se srazily dva kamiony s dřevem a voskem. Oba po nárazu začaly hořet. Doprava mezi Prahou a Brnem na této důležité tepně byla téměř na pět hodin ochromena. Kolaps nastal i na objízdných trasách. Nedaleko od místa dnešní nehody v září shořela cisterna s benzinem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálnice

Nákladní auta se srazila krátce po poledni na 109. kilometru ve směru na Prahu. Český kamion narazil do německého, který zastavil ve stoupacím pruhu kvůli poruše. Po nárazu vypukl mohutný požár, plameny šlehaly do výšky 20 metrů.

Neobvykle silný požár způsobil vosk, který převážel jeden z nákladních vozů. Hasičům se podařilo požár do několika minut uhasit. Při zásahu ale museli použít ekologické stěny, protože vosk se rychle šířil mimo dálnici do okolí. Na místo dorazila i inspekce životního prostředí a následky nehody označila za minimální.

Nehoda zablokovala dálnici v obou směrech. Policisté odkláněli provoz na starou silnici mezi Humpolcem a Jihlavou. Po hodině začala auta jezdit jedním pruhem ve směru na Brno.

Dopravu na tepně mezi Prahou a Brnem zkomplikovala už ráno dopravní nehoda na 118,5 kilometru. Tam se srazila dvě osobní auta. Řidič jednoho z nich se pravděpodobně snažil na dálnici otočit a další z vozů do něj narazil.

Auto se po nárazu rozpůlilo. Spolujezdec pravděpodobného viníka byl s těžkými zraněními odvezen vrtulníkem do nemocnice.

Martin Hromádka, Petr Zettner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme