Kojenec z Hořína nezemřel násilnou smrtí, ukázala pitva. Policie propustila všechny, které vyslýchala

Pitva zemřelého čtyřměsíčního kojence, kterého policie v sobotu nalezla u Hořína na Mělnicku, vyloučila cizí zavinění, dítě nezemřelo násilnou smrtí. Policie propustila všechny lidi, které v souvislosti s případem vyslýchala, řekla v neděli policejní mluvčí Lucie Nováková.

Aktualizováno Hořín (Aktualizováno: 14:08 31. 5. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté v člunu na Labi mezi mělnickým zámkem a Hořínem pátrali 30. května 2020 po čtyřměsíčním chlapci, který se pohřešuje od večera předchozího dne.

Policisté v člunu na Labi mezi mělnickým zámkem a Hořínem pátrali 30. května 2020 po čtyřměsíčním chlapci, který se pohřešuje od večera předchozího dne. | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

„Výsledky soudní pitvy vyloučily cizí zavinění a všechny podezřelé osoby, které byly v souvislosti s případem zadrženy a vyslýchány, byly dnes rovněž propuštěny,“ uvedla mluvčí.

Chlapec, po kterém pátrala policie od pátku, je po smrti. Příčinu úmrtí určí pitva, sdělila policie

Číst článek

„Vzhledem k citlivosti záležitosti a s ohledem na pozůstalé už nebudeme k věci poskytovat žádné bližší informace,“ dodala.

Mluvčí neuvedla, kolik lidí policisté kvůli nálezu mrtvého miminka vyslýchali. Nechtěla ani uvést, co bylo příčinou smrti a kde bylo dítě nalezeno. Podle Novákové jde o rodinnou tragédii.

V pátek se na tísňovou linku obrátila matka kojence, která uvedla, že se jí chlapec ztratil v zámeckém parku v Hoříně i s kočárkem. Rozjela se rozsáhlá pátrací akce, které se účastnily desítky policistů a hasičů. Od sobotního rána pátrání pokračovalo, na místě bylo i poříční oddělení policie s potápěči.

V pátek prohledával okolí ze vzduchu vrtulník s termovizí, v sobotu policie využila k prohledávání dron. Hasiči byli v sobotu z Hořína odvoláni kolem 15.00. Není jasné, zda už v tu chvíli policie tělo nalezla, či nikoliv. Pátrání policisté oficiálně ukončili před 17.00.

Policisté se kromě parku zaměřili také na prohledávání břehů a hladiny blízkých toků, v blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy, protéká jím i Hořínský potok. Policisté se soustředili také na okolí mostu Josefa Straky přes Labe.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme