Horní Jiřetín se zřejmě dočká slíbené dotace na čističku

Horní Jiřetín s největší pravděpodobností dotaci na novou kanalizaci a čističku odpadních vod dostane. Dnes se na tom domluvili ministři financí a životního prostředí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horní Jiřetín

Horní Jiřetín | Foto: Tomáš Adamec

Obec, která se nachází na území s dosud nevytěženými zásobami hnědého uhlí, splnila pro získání dotace z evropských fondů na čističku za dvě stě milionů korun všechny podmínky. Přesto se ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský pokusil dotaci zastavit.

Radiožurnál jako první upozornil, že Tošovský několikrát žádal ministerstvo životního prostředí, aby peníze obci neposílalo s tím, že chce počkat, jak dopadnou jednání o prolomení limitů.

Šéf resortu životního prostředí Jan Dusík to ale odmítl. Dnes ministru financí zaručil, že po dobu pěti let od dokončení bude projekt schopný provozu, takže podmínka Evropské unie bude dodržena.

"Domluvili jsme se, že s tím nemá problém za předpokladu, že bude dodržena udržitelnost projektu a my to stejným způsobem ošetříme vůči žadateli. Myslíme si, že by to neměl být problém," řekl Dusík.

Vítězství zdravého rozumu

Místostarosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt Radiožurnálu řekl, že s ohledem na vše, co se v kauze čističky zatím dělo, chce počkat na písemné potvrzení.

"Já bych raději počkal, až to bude podepsané, vzhledem ke zkušenostem, které mám. Ale pokud by byla pravda, že to dopadne dobře a dotace bude přiznána, myslím, že to určitě bude vítězství normálního rozumu a postupu," uvedl Buřt.

Ministr financí Eduard Janota chce oficální registrační list potvrdit nejpozději v úterý. Jediná překážka dotaci tak padne.

Igor Maňour, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme