Jeden ze zraněných horníků z dolu ČSM je stále v kritickém stavu, leží v ostravské nemocnici

Jeden z horníků zraněných při výbuchu v Dole ČSM na Karvinsku zůstává v kritickém stavu v ostravské fakultní nemocnici. Stav druhého je stabilizovaný. Oproti pátku se situace nezměnila, jak řekla mluvčí nemocnice Naďa Chattová. Při neštěstí minulý týden ve čtvrtek zemřelo 13 lidí, z toho 12 Poláků. Dalších deset horníků bylo zraněno, tři skončili v nemocnicích, jeden byl ale propuštěn už den po explozi.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pracovníci dolu ČSM Sever na Karvinsku. | Foto: Michal Polášek | Zdroj: Český rozhlas

Vážněji zraněný muž utrpěl hluboké popáleniny na polovině těla a je na jednotce intenzivní péče, druhý se dál léčí na standardním pokoji.

Při výbuchu v dole na Karvinsku zemřelo 13 lidí. Koncentrace metanu byla čtyřnásobně vyšší

Číst článek

Primář oddělení rekonstrukční chirurgie Ladislav Petráš ve středu uvedl, že u muže v kritickém stavu se lékaři chystají na operace. Budou mu muset odstranit odumřelé úseky kůže a zahájit transplantace. U druhého zraněného horníka, který měl popáleniny na zhruba deseti procentech těla a další poranění, lékaři usilují o stabilizaci jeho stavu tak, aby mohl být co nejdříve propuštěn.

V severní lokalitě dolu ČSM byla ve čtvrtek, tedy týden po neštěstí, obnovena těžba. Horníci fárají do zbývajících částí, které neštěstí nezasáhlo.

Výbuch metanu otřásl podzemím dolu minulý čtvrtek odpoledne. Na povrch se záchranářům podařilo dostat zpočátku jen tělo jedné oběti. Další tři mrtvé vyprostila šestičlenná četa záchranářů v neděli, když na místě neštěstí prováděla předběžný průzkum. 

Ne všechny mrtvé se již podařilo identifikovat. Na určení jejich totožnosti se podílí lékaři i policisté z Moravskoslezského kraje. Na výsledek čekají rodiny obětí, aby mohly připravit pohřby. Devět těl navíc zůstává v dole, nebylo možné se k nim dostat. 

mrk, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme