‚Máme nárok z toho udělat soukromou zónu.‘ Klienti H-Systemu symbolicky postavili před své domy závoru

Stavební družstvo Svatopluk postavilo v Horoměřicích závoru na silnici ke svým domům. Podle jejich zástupce Martina Junka jde o symbolické gesto. Zprávu jako první přinesla FTV Prima.

Horoměřice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na silnici v Horoměřicích o víkendu vyrostla závora | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Horoměřičtí tak chtějí ukázat, že jim alespoň něco patří. Silnice je totiž majetkem stavebního družstva.

„Fakt je, že třeba pod těmi silnicemi jsou nějaké vodovody, odpadní potrubí, natažená elektřina, kterou jsme si tam dali. To všechno je náš majetek. Máme nárok z toho udělat jakousi soukromou zónu,“ dodává Junek pro Český rozhlas.

Už v pondělí se zástupci stavebního družstva setkají s insolvenčním správcem Josefem Monsportem, aby projednali  aktuální situaci.

S ním družstvo Svatopluk definitivně prohrálo spor v úterý. Nejvyšší soud pak všem jeho členům nařídil vyklidit domy, ve kterých žijí. Bývalí klienti H-Systemu rozhodnutí označili za šokující.

Čekám diskusi o problémech justice, o H-Systemu informace nemám, říká Rychetský ke schůzce se Zemanem

Číst článek

„Nejvyšší soud si je vědom, jaký zásah bude mít jeho rozhodnutí do života desítek lidí, obyvatel osmi bytových domů ve středočeských Horoměřicích,“ dodal pak mluvčí soudu Petr Tomíček.

V kauze se následně začal angažovat prezident a premiér republiky. Zatímco Miloš Zeman plánuje na úterý schůzku s předsedy Ústavního a Nejvyššího soudu, Andrej Babiš bude na žádost družstva Svatopluk zprostředkovávat jednání s insolvenčním správcem.

Podle premiéra by se ho v pondělí měli účastnit i lidé ze sdružení Maják. To zastupuje poškozené klienty H-Systemu, kteří se rozhodli domy po firmě nedostavovat.

bej Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme