Horská služba je na zimu připravená po všech stránkách

České hory už okupují lyžaři a snowboardisti. A horská služba je v pohotovosti. V tuto chvíli vrcholí školení a výcvik, potvrdil dnes náčelník Horské služby Jiří Brožek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krkonošská horská služba má nové zázemí v Černém dole

Krkonošská horská služba má nové zázemí v Černém dole

Před zimní sezónou, která začala minulý víkend, měla Horská služba plné ruce práce.

„Je připravena technika, jsou připraveni lidé, co se týká výcviku a osobní připravenosti. Je opraveno veškeré tyčové značení, které bylo poškozeno po podzimních návštěvnících,“ řekl Jiří Brožek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nikola Bojčev mluví v Odpoledním Radiožurnálu o připravenosti Horské služby na zimní sezónu.mp3

Horská služba na tuto zimu pořídila šest nových čtyřkolek vybavených pásy, čtyři terénní vozy a do konce roku by ještě měla dostat 16 skútrů. Nejde ale o rozšíření vozového parku, nýbrž o pravidelnou obměnu. A určitě potěší i zcela nová stanice v Černém dole v Krkonoších.

Už rok platí pravidla FIS pro lyžaře a dá se mluvit o mírném zlepšení chování lyžařů. Něco naznačuje i srovnání počtu úrazů letos a loni.

„Počet úrazů klesl zhruba o tři procenta. Je to příjemné číslo. Samozřejmě je ale vždy odvislé od toho, jaká je návštěvnost na horách. Určitě neznamená, že by se výrazně změnilo chování lidí na horách. Kvitujeme, že se mění zájem o vlastní bezpečnost, například používání lyžařských přileb,“ uvedl Jiří Brožek.

Tradičně nejvíc úrazů se stalo lyžařům, následují snowboardisté. Nejčastěji si lidé zranili horní končetinu.

Nikola Bojčev, Michaela van Erne, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme