Horská služba na českých horách už ošetřila desítky turistů

Horská služba má v letošní letní sezóně už za sebou desítky výjezdů ke zraněným turistům. Na vině je i tentokrát neopatrnost a často také přecenění vlastních sil. Velká část zásahů byla u zraněných cyklistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Terénní cyklistika - ilustrační foto | Foto: Comstock Images

Už 10 zásahů má za sebou v letošní letní sezóně horská služba v Orlických horách. Záchranáři i letos nejčastěji vyjíždějí ke zraněným cyklistům. V jednom případě skončil pád z kola dokonce úmrtím.

„Cyklisté tvoří největší procento úrazů v letní sezóně. Dále jsou to úrazy chatařů při pracích na chatách i na zahrádkách. Ale nejtěžší úrazy jsou u cyklistů. Převážná většina jsou úrazy hlavy a celkového charakteru – jak úrazy nohou, tak i horních končetin,“ přiblížil náčelník horské služby oblasti Orlické hory Josef Šifra.

Začátek letošní letní sezóny byl podle něj poznamenán špatným počasím. „I přesto jsme v Orlických horách zaznamenali víc jak deset úrazů, z toho byli čtyři cyklisti,“ dodal.

Martin Pařízek, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme