Volání o pomoc zburcovalo záchranáře na české i německé části Šumavy. Akce skončila bez výsledku

Na Šumavě, kousek za německými hranicemi se v neděli ozývalo hlasité volání o pomoc. Do pátrání po osobě se tak zapojila česká i německá strana. Nikdo však nevěděl, po kom se pátrá. Němečtí záchranáři nakonec akci ukončili, aniž by byl někdo nalezen.

Šumava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horská služba (Ilustrační foto) | Foto: Šárka Škapiková | Zdroj: Český rozhlas

V české části Šumavy pátralo podle informací Horské služby jen několik osob, v německé části pohoří, kde se spíše zraněný mohl nacházet, se jednalo o mohutnou akci. „Jen za Bergwacht pátralo asi šedesát záchranářů, přítomna byla i LandesPolizei, Červený kříž a němečtí hasiči,“ komentoval dění pod Siebensteinkopfem Josef Tischlerz Horské služby. Kolem půl šesté večer pak bylo pátrání přerušeno, aniž bylo cokoli objasněno.

„Přestože spolupráce českých i německých složek v terénu probíhala perfektně, vlastně vůbec nevíme, po kom jsme pátrali. Zdá se, že skutečně jediná informace, kterou všichni měli, byla ta o úpěnlivém volání o pomoc,“ doplnil Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.

Na Klínovci se zranil cyklista. Kvůli podezření na poranění páteře pro něj letěl vrtulník

Číst článek

Janďura zatím nemá žádné nové informace k pátrání. „Akce byla ukončena německou stranou. Nyní je všechno v režii německé policie a jejich horské služby. Kdyby se však zjistily nějaké nové poznatky budou ve vyšetřování pokračovat už jen němečtí kolegové,“ řekl pro iROZHLAS.cz.

Ročně šumavská Horská služba pátrá po 10 až 15 pohřešovaných. Většinou se jedná o místní turisty, společných přeshraničních pátrání je méně. 

Iva Mališová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme