Horské oblasti pokryje v noci opět náledí. V Beskydech a Jeseníkách bude sněžit

Silnice a chodníky budou v pondělí v noci a v úterý ráno v horských oblastech opět namrzat. Náledí pokryje místa položená nad 500 metry. Sněžit bude v Beskydech, kde do večera může napadnout až 10 centimetrů nového sněhu. Sněhové přeháňky se očekávají i v Jeseníkách. Vyplývá to z aktuálních dat Českého hydrometeorologického ústavu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náledí, ledovka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Namrzat by měly v noci vozovky v Karlovarském kraji a některých okresech Plzeňského, Jihočeského, Královéhradeckého, Libereckého, Ústeckého, Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Výstraha platí od pondělních 22.00 do úterních 9.00.

„Během noci na úterý budou teploty klesat na +2 až -2 °C, při déletrvajícím vyjasnění, zejména na západě kolem -4 °C. V horských oblastech nad 500 m n. m. mohou mokré povrchy ojediněle namrzat a bude se tvořit náledí a zmrazky. Na ostatním území se bude náledí nebo zmrazky tvořit jen výjimečně,“ uvedli meteorologové.

Několik centimetrů sněhu napadlo na horách a ve vyšších polohách v Česku i v noci na pondělí, výraznější komplikace v dopravě ale první silnější sněžení nadcházející zimy nezpůsobilo. Silnice jsou i v horských úsecích s opatrností sjízdné.

Před silným sněžením varovali meteorologové pro oblast západních Čech, napadnout podle nich mohlo až 15 centimetrů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme