Horskou službu čekají škrty, podle náčelníka se může prodloužit dojezd k zásahům

O tomto víkendu se české hory otevřou prvním lyžařům. Na sezónu se připravuje také horská služba. Její zaměstnance ovšem provází nejistota. Záchranáři musí počítat s tím, že stát jim pošle míň peněz. O kolik přesně, se ukáže v polovině prosince, kdy bude o škrtech jednat Poslanecká sněmovna.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horská služba

Horská služba | Foto: Horská služba ČR

Horská služba zatím podle jejího náčelníka Jiřího Brožka přesná čísla nezná, hovoří se ale o deseti až dvaceti procentech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Náčelník horské služby Jiří Brožek v Ozvěnách dne Radiožurnálu

„Vzhledem k tomu, že jsme vázáni určitými smlouvami pro zajištění činnosti v horském terénu, tak pro to musíme udělat všechno, ale prodloužily by se naše dojezdové časy,“ upozornil Brožek.

Už teď je například jasné, že sezónní zaměstnance bude horská služba nabírat o 14 dní později a naopak o měsíc dříve je bude uvolňovat.

„To znamená, že v okrajových sezónách bude mnoho míst v českých horách obsluhováno na dojezdy a doba našeho zásahu se tím prodlouží,“ dodal Brožek.

O snížení svého rozpočtu horská služba stále jedná s ministerstvem pro místní rozvoj, pod které spadá. „Neustále tlačíme, vysvětlujeme, zdůvodňujeme. Snažíme argumentovat například i v regionálním výboru či v rozpočtovém výboru parlamentu, protože to jsou místa, která mohou ovlivnit rozpočet ministerstva pro místní rozvoj,“ podotkl náčelník.

Martin Hromádka, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme