Horváthovi uhájili ubytovnu před exekutory i napotřetí

Ohlášená exekuce Heleny Horváthové z ubytovny Mexiko ve Slaném se opět nekonala. Horváthovou chce radnice vystěhovat z důvodu neplacení nájemného. Městu dluží 20 tisíc korun. Úředníci spolu se strážníky se marně snažili vystěhovat byt už potřetí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helena Horváthová s rodinou | Foto: René Volfík

Vše dnes proběhlo podle obvyklého scénáře. V sedm hodin se před ubytovnou sešli novináři a zástupce romské iniciativy Dženo, odhodlaný případně zabránit vystěhování fyzicky. Dorazila i jedna úřednice se dvěma městskými policisty, aby zjistili, že se Horváthovi dobrovolně nevystěhovali. Úředníci tak museli další pokus přerušit protože městská policie nesmí podle zákona do bytu nájemníků vstoupit.

Jedinou změnou bylo to, že se na místo dostavil senátor Zdeněk Barták, který chce o dalším postupu jednat s vedením radnice. Zlom v dalších pokusech by mohl nastat zítra, kdy bude starosta Slaného Ivo Rubík jednat o situaci v Mexiku s ombudsmanem Otakarem Motejlem.

Vystěhovávání neplatičů na ulici radnice zahájila v polovině června. Rozpoutala tak vlnu zájmu o problém neplatičů a o jejich vystěhovávání na ulici začínají uvažovat i další města. Neziskové organizace slánské radnici nabídly, že od ní ubytovnu Mexiko odkoupí. Jednání o prodeji ale zatím vždy ztroskotala.

Martin Hromádka, Petra Kučerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme