Hory nabízejí ideální podmínky

Hory v Česku nabízejí lyžařům ideální podmínky. Běžkaři a turisté by se ale měli držet jen vyznačených cest.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krkonoše v zimě | Foto: Jan Rosenauer

Podle Vladimíra Votavy z Horské služby ve Špindlerově Mlýně je na hřebenech dostatek sněhu. "Sněhová pokrývka na hřebenech je kolem 2 a půl metru, ale při turistických výletech hrozí lavinové nebezpečí v exponovaných místech, kam by turista neměl zajít, a musí si dávat pozor na velké závěje a převěje na cestách."

Mlha a slabý vítr čekají dnes na lyžaře v Jeseníkách. Vzhledem k počasí, které se proti včerejšku trochu zhoršilo, doporučují horští záchranáři běžkařům, aby se vydali jen po vyjetých stopách. Sjezdové lyžování je na tom podle Marka Formánka z tamní horské služby lépe. "Střediska v provozu na Červenohorském sedle je omezení, zavřená sjezdovka kvůli závodům a na Horní Moravě probíhá další závod a závody ve snowboardingu. Běžkaři by měli vzhledem k té mlze chodit jen do terénu, kde jsou vyjeté stopy, jinak nedoporučujeme vycházet do oblasti, kde po tom velkém sněžení nejsou vidět stopy, protože značky jsou pod stromem nebo nejsou vidět vůbec."

Markéta Kaclová, Ladislav Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme