Hory po oblevě čekají na nový sníh. Extrémní oteplení lyžaře neodradilo

V Česku dnes opět padaly teplotní rekordy a počasí na horách rozhodně není pro lyžaře ideální. Poměrně vydatné sněžení v posledních dnech vystřídl spíš déšť. Ani to ale příznivce zimních sportů neodradilo od návštěvy areálů. Potvrzují to skiareály i horská služba, která zasahuje u úrazů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžaři na 4sedačkové lanovce | Foto: Jan Rosenauer

Většina středisek bojuje s oblevou a udržuje sjezdovky technickým sněhem. Sníh je ale těžký a lyžaři by měli být opatrní.

„Na Šumavě na Špičáku je zhruba 20 až 50 centimetrů sněhu. Je to mokrý sníh, takže lyžaři by měli jezdit opatrněji,“ varuje člen horské služby na šumavském Špičáku Pavel Aubrecht.

Na jihozápadě Čech bylo skoro 15 stupňů, znovu padaly rekordy

Číst článek

Obleva zasáhla všechny hory bez výjimky. Pořád se ale lyžuje. V Orlických horách hlásí nejvíce sněhu areál v Říčkách - 60 až 80 centimetrů. I v Krkonoších přes oblevu a citelné oteplení jsou sjezdovky připravené.

„My máme otevřené všechny sjezdovky. Zatím jsou ve velice výborném stavu. Uvidíme, co nám obleva s sebou přinese. Doufáme, že začne sněžit, a tím pádem to bude úplně bez problémů,“ potvrzuje Zdeněk Spilka z areálu Horní Mísečky.

Upravené jsou i mnohé běžecké trasy, které na Boží hod vánoční vylákaly řadu lidí.

Povodňová situace se uklidňuje, mírně vystoupá jen dolní Labe a Vltava

Číst článek

Nikola Bojčev, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme