Hory zažívají první nápor milovníků lyžování

O prvním svátku vánočním zažila horská střediska první větší nápor lyžařů. V Krkonoších i v Orlických horách milovníky lyžování přivítaly i přes nepřízeň počasí většinou dobré sněhové podmínky. Podle Františka Prouzy ze Skiareálu v Deštném v Orlických horách jezdí všech šest lyžařských vleků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžkaři v Jizerkách | Foto: Radek Petrášek

"Momentálně jsou v Deštném v provozu všechny sjezdovky mimo závodní, máme dostatek technického sněhu a pořád drží i přírodní sníh, takže skutečně sjezdovky jsou upravené a dá se velmi dobře lyžovat. Můžeme nabídnout i večerní lyžování, které je od 18 do 21 hodin každý den mimo Silvestra."

Polojasno, krásná viditelnost a teploty těsně pod bodem mrazu přilákaly na první vánoční svátek stovky lyžařů a turistů i do nejvyšších moravských hor - Jeseníků. Mohou přitom využít vleky nejen na vrcholku hor, ale i v nižších polohách.

Záchranáři z Horské služby však varují běžkaře, aby se kvůli silnému nárazovému větru nepouštěli na cesty po hřebeni hor.

Marika Táborská, Romana Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme