Hory zažívají první nápor milovníků lyžování

O prvním svátku vánočním zažila horská střediska první větší nápor lyžařů. V Krkonoších i v Orlických horách milovníky lyžování přivítaly i přes nepřízeň počasí většinou dobré sněhové podmínky. Podle Františka Prouzy ze Skiareálu v Deštném v Orlických horách jezdí všech šest lyžařských vleků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžkaři v Jizerkách | Foto: Radek Petrášek

"Momentálně jsou v Deštném v provozu všechny sjezdovky mimo závodní, máme dostatek technického sněhu a pořád drží i přírodní sníh, takže skutečně sjezdovky jsou upravené a dá se velmi dobře lyžovat. Můžeme nabídnout i večerní lyžování, které je od 18 do 21 hodin každý den mimo Silvestra."

Polojasno, krásná viditelnost a teploty těsně pod bodem mrazu přilákaly na první vánoční svátek stovky lyžařů a turistů i do nejvyšších moravských hor - Jeseníků. Mohou přitom využít vleky nejen na vrcholku hor, ale i v nižších polohách.

Záchranáři z Horské služby však varují běžkaře, aby se kvůli silnému nárazovému větru nepouštěli na cesty po hřebeni hor.

Marika Táborská, Romana Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme