Hospoda v Praze zamkla vchod a obsluhovala dál ve sklepě. Policisté se dovnitř dostali zadními dveřmi

Pražští policisté při kontrolách opatření zavedených kvůli šíření koronaviru objevili ve Vodičkově ulici v centru hlavního města restauraci, která měla otevřeno po zavírací době ve 20.00 a bylo v ní několik desítek hostů. Policie rozdala 21 pokut lidem, kteří neměli roušky. Zadržela také muže kvůli drogám. Provozovateli podniku hrozí nyní pokuta až tři miliony korun. Na webu to oznámil policejní mluvčí Jan Daněk.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hospoda ve Vodičkově ulici obsluhovala hosty i po 20.00, a to navzdory platným opatřením (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Obsluha restaurace podle Daňka v nařízené zavírací době zamykala hlavní vchod a hosty přesunula do zadní části sklepních prostor, kde mohli nadále pokračovat v zábavě a v pití alkoholu. Zákazníky personál z podniku vyváděl zadním vchodem. „Tímto zadním vchodem se policisté do restaurace dostali a zjistili, že se tam nachází 35 osob, které tam nesmějí být, pijí alkohol a nedodržují mimořádná nařízení,“ uvedl mluvčí.

Finanční pomoc v koronakrizi. Peníze dostanou autobusoví dopravci i podnikatelé na nájemné

Číst článek

Policisté uložili 21 lidem pokuty za 11 000 korun kvůli nezakrytému nosu a ústům. „V šesti případech zjistili neoprávněné přechovávání drog a na jednoho muže byl vydán příkaz k zatčení pro drogovou trestnou činnost,“ doplnil Daněk. Provozovatele podniku podle něj oznámili správnímu orgánu.

Opatření proti koronaviru se tento týden ještě zpřísnila. Od středy jsou v Česku zavřené školy, restaurace, bary a kluby, pokrmy si lidé mohou koupit ve výdejových okéncích. Shromažďovat se lidé mohou maximálně v počtu šesti, zakázáno je také pití alkoholu na veřejně přístupných místech. Už od úterý platí povinnost nosit roušky na zastávkách hromadné dopravy, rozšířila se tak již dříve platná povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách a vozech hromadné dopravy. Zakázány jsou také sportovní a kulturní akce, uzavřené například bazény nebo posilovny.

Policisté budou dodržování opatření nyní také více kontrolovat. „Nyní již není prostor k benevolenci a policisté přejdou k razantnějším způsobům řešení, což je například ukládání pokut v příkazním řízení. Toto se bude týkat hlavně chronických odmítačů nařízení a těch, kteří je porušují úmyslně,“ prohlásil Daněk.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme