Hospodaření ODS skončilo ztrátou přes 43 milionů, ve ztrátě je i TOP 09 a ČSSD

Hospodaření občanských demokratů skončilo za loňský rok se ztrátou přes 43 milionů korun. 19milionovou ztrátu hlásí TOP 09 a 16milionovou ČSSD. Věci veřejné ještě výsledky hospodaření neoznámily. Do dnešního dne přitom musí strany a hnutí dodat údaje o hospodaření do sněmovny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze (ilustr. obr.)

Peníze (ilustr. obr.) | Foto: Ladislav Bába

Podle mluvčího ODS Jiřího Sochora ztrátu pokryjí dary, které budou započítány až letos.

„Účetnictví ODS je vyrovnané s tím, že ztráta, která vznikla za minulý rok je daná tím, že dary, které pokrývají výdaje na volební kampaň z roku 2012, jsou zaúčtované až v letošním roce. Většinu z té částky už máme na účtu, na to ostatní máme darovací smlouvy,“ tvrdí Sochor.

Do sněmovny mělo do dnešního dne dodat údaje o hospodaření 184 stran a hnutí. Pokud je nedodají, může jim soud pozastavit činnost, a při další chybě je dokonce i zrušit.

Předložení zprávy je také podmínkou pro vyplacení příspěvku od státu. Strany dostávají ročně 855 tisíc korun za každý mandát poslance nebo senátora.

Igor Maňour, Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme