Hospodaření Sazky může změnit loterijní zákon

Pravděpodobně už příští týden se sejde skupina poslanců ze sněmovního rozpočtového výboru s finančním ředitelem akciové společnosti Sazka Janem Prádlerem. Poslanec Bohuslav Sobotka dnes řekl, že tématem rozhovorů by mělo být nakládání společnosti s jejími zisky. Sobotka však zdůraznil, že sněmovna se hospodařením Sazky zabývat nemůže, protože se jedná o soukromou společnost. Výsledky jednání však podle něj mohou vyústit ve změny v loterijním zákoně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlnu zájmu o tuto loterijní společnost, která odvádí část svých výnosů na sport, rozvířila nedávná reportáž České televize zabývající se hospodařením společnosti. Zákonodárci se nyní podle zpráv z tisku chtějí zabývat právě otázkou, zda Sazka "na sport odvádí dost". Zaměřit se chtějí na výši nákladů na provoz společnosti nebo na její výdaje na reklamu.

Člen dozorčí rady Sazky poslanec Ladislav Šustr (KDU-ČSL) proto podle Sobotky oslovil poslance rozpočtového výboru a navrhl jim schůzku s Prádlerem. Sobotka dodal, že poslanci se budou zajímat především o problémy, které otevřela reportáž České televize. Nepředpokládá však, že by z hospodaření společnosti poslanci vůbec mohli vyvodit nějaké závěry.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme