Stát pronajme bazén hotelu Thermal, rekonstrukce by měla začít na přelomu roku

Ministerstvo financí, které je majitelem celého hotelu, v nejbližší době podepíše smlouvu o pronájmu komplexu venkovního bazénu karlovarského hotelu Thermal, informoval server iDNES.cz. Areál bude muset projít rekonstrukcí, projektové práce by měly začít ihned po podpisu smlouvy. Veřejnou soutěž na pronájem komplexu, který už několik let chátrá, vypsal resort loni na podzim.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vypuštěný bazén hotelu Thermal a jeho chátrající areál | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Pokud se nevyskytnou zásadní komplikace, v dohledné době by mělo dojít k podpisu smlouvy s vybraným zájemcem,“ řekl serveru mluvčí ministerstva financí Jakub Vintrlík.

Lesk i rez hotelu Thermal. Jak vypadá perla brutalismu před rekonstrukcí?

Číst článek

Do veřejné soutěže se podle něj přihlásili dva zájemci. Oba měli zkušenosti z provozování obdobných bazénových areálů. „V současné době probíhá vyhodnocování finálních nabídek,“ dodal mluvčí. Podle dřívějších informací by si nájemce měl komplex převzít v roce 2021.

Zahájení rekonstrukce je plánováno na přelom letošního a příštího roku. „Předpokládanou cenu prací upřesní právě projekty,“ řekl mluvčí. Náklady už dříve vyčíslil náměstek ministryně financí a předseda představenstva akciové společnosti Thermal F Jiří Volf na 120 milionů korun.

Představitelé města pronájem areálu nechtěli komentovat s tím, že nemají bližší informace.

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) serveru iROZHLAS.cz loni v květnu řekla, že bazén bude přeměněn na spa&wellness centrum. Stát chtěl podle ní opravit celý hotel za 580 milionů korun, přičemž 300 milionů na ni dal vkladem do základního jmění hotelu, dalších 148 milionů se podařilo získat na energetické úspory ze Státního fondu životního prostředí a zbytek pokryje úvěr.

Bazén Thermal v roce 2009. Část vody tehdy tvořila i vřídelní voda z karlovarských pramenů. | Foto: Michael Caroe Andersen | Zdroj: Flickr

lac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme