Rozhlasové studio a sušárna. Nevyužité prostory hotelu Thermal zatím slouží jako odkladiště

Technické patro hotelu Thermal v Karlových Varech ukrývá staré rozhlasové studio. Staré je téměř 50 let, stejně jako historická sušárna hotelového prádla. Obě zařízení patří k původnímu vybavení hotelu. „Zajímavosti, třeba přístroje nebo ovládací panel, schováme pro budoucí výstavy,“ plánuje ředitel hotelu Thermal Vladimír Novák. Samotné prostory ale nejspíš hotel časem využije jinak, než původní návrh předpokládal.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venkovní plášť hotelu Thermal v Karlových Varech je téměř hotový, ze spodní části objektu dělníci pomalu odstraňují lešení. V interiérech hotelu se ale stále pracuje, zejména v částech, které jsou určené pro obsluhu a další personál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do historických prostor se vydal Zdeněk Trnka. Poslechněte si reportáž

A právě provozní zázemí areálu nabízí dodnes prvky původního vybavení. Například místnost pro vysoušení prádla anebo nevyužívané rozhlasové studio.

„V technickém patře hotelu Thermal je speciální místnost rozhlasáků. Byla uzpůsobena, aby se zde dalo natáčet a možná i vysílat. Odtud se pouštěla hudba po celém objektu, kamkoliv jsme mohli vyslat zvuk, hudbu nebo nějaký pokyn,“ přibližuje ředitel Vladimír Novák.

Zatímco před 35 lety místnost fungovala opravdu jako rozhlasové studio, teď už tomu tak není.

Rozhlasové studio v hotelu Thermal | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

„V tuto chvíli slouží jako sklad. Do budoucna s ním není uvažováno, že bychom z něj to studio znova udělali. V tomto prostoru plánujeme nějakou formu recepce, respektive šatny, protože za touto stěnou budeme stavět novou tělocvičnu v rámci péče o naše pacienty,“ doplnil ředitel.

Naopak původní sušárnu zatím vedení hotelu rušit nechce. „Tady v sušárně jsou pojízdná sušicí prkna, odspodu profukuje vzduch. Jsme zhruba 65 metrů nad úrovní parteru (přízemí domu nebo zahrady – pozn. red.). Také je tu pět kójí, které se vysunou nebo se vysouvaly. Na ně se pověsily ručníky a osušky,“ popisuje ředitel.

Prostor by podle něj mohly začít používat zase pokojské. „Nebo do budoucna budeme i sami prát své prádlo,“ říká Novák s tím, že veškeré historické vybavení obou místností hotel uchová pro výstavy.

Zdeněk Trnka, nkr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme