Hotely na řeckém Kosu jsou po zemětřesení podle statiků bezpečné

České cestovní kanceláře nemají problém s ubytováním turistů na ostrově Kos postiženém zemětřesením. Podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří jsou kapacity hotelů dostačující. Dva hotely, kde bydlí i čeští turisté, měly po zemětřesení popraskané zdi. Obě budovy ale označili statici za bezpečné.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova na ostrově Kos poničená zemětřesením | Zdroj: Reuters

Klienti můžou zažádat o přesun do jiných hotelů, ale vše záleží na kapacitě českých cestovních kanceláří.

„Ze zákona cestovní kancelář v tuhle chvíli nemusí tyhle věci řešit nějakým přesunem klientů nebo zrušením zájezdu, protože ty věci jsou potvrzeny jako v pořádku. Ale některé cestovní kanceláře přesto klientům vychází vstříc. Ale vždycky to záleží na tom, jaká je kapacitní možnost těch cestovek,“ řekl Radiožurnálu mluvčí Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

Řecký ostrov Kos zasáhlo zemětřesení o síle 6,7 stupně. Otřesy poničily hlavně budovy v historickém centru hlavního města ostrova. Při pádu některých z těchto domů zemřeli dva lidé.

Podle mluvčího cestovní kanceláře Fischer Jana Bezděka jsou čeští turisté na Kosu v pořádku. Nemocnice v tureckém letovisku Bodrum ošetřily podle agentury Reuters na 70 zraněných.

Barbora Maxová, ber Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme