Hra nastudovaná Českým rozhlasem získala významné ocenění

Významnou cenu dostal Český rozhlas 3 - Vltava na Prix Marulić, festivalu, který objevuje nové pohledy na staré texty. Hlavní cenu v konkurenci několika evropských zemí a Kanady Český rozhlas získal v kategorii drama, a to za hru Georga Büchnera Vojcek natočenou v režii Aleše Vrzáka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sestava mikrofonů pro mluvené slovo | Foto: Pavel Šaman

Podle autora rozhlasové úpravy Hynka Pekárka je to po mnoha letech první taková cena pro Český rozhlas.

Vojcek, voják a holič, je člověk duševně i materiálně zubožený, neustále mrzačený jak službou pochybné autoritě, tak nelidskými lékařskými experimenty. Jediným naplněním života je vztah k Marii a dítě, které vychovávají. Mariina nevěra dohání Vojcka, štvance všudypřítomné kruté reality i vlastních úzkostí a hněvu, k zoufalému činu.

Svou nejslavnější hru Vojcek psal německý dramatik a prozaik Karl Georg Büchner v pouhých třiadvaceti letech a předčasná smrt mu dílo nedovolila dokončit. Přesto je Vojcek dodnes považován za jeden z nejsugestivnějších dramatických textů a přelomové dílo v cestě moderního dramatu.

Lenka Rákosová, Divadlo na Vinohradech Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme