USA 0:1 Česko

Hraběcí čekárna a obrazy Máchova jezera i zámku. Nejkrásnější nádraží mají letos v Doksech

Nejkrásnějším českým nádražím se v letošním roce staly Doksy v Libereckém kraji. Pro nádraží známé především takzvanou Hraběcí čekárnou s vymalovanými obrazy Máchova jezera a zámku v Doksech, ležící na trati mezi Bakovem nad Jizerou a Českou Lípou, hlasovalo 1602 lidí. Na druhém místě v anketě o nejkrásnější nádraží se umístily Třebívlice s 1429 hlasy. Na pátečním vyhlášení výsledků to oznámili pořadatelé ankety z Asociace Entente Florale CZ.

Doksy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejkrásnějším nádražím byly letos 10. listopadu vyhlášeny Doksy na Českolipsku v Libereckém kraji. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Nádraží v Třebívlicích leží na trati mezi Čížkovicemi a Obrnicemi, kterou jako nevyužívanou prodala nedávno Správa železniční dopravní cesty výrobci železniční zabezpečovací techniky AŽD Praha. Ta během roku na trati provozovala v letní sezóně turistické vlaky, s Ústeckým krajem ale jedná o znovuobnovení pravidelného provozu.

Nádraží v Třebívlicích leží na trati mezi Čížkovicemi a Obrnicemi, kterou jako nevyužívanou prodala nedávno Správa železniční dopravní cesty výrobci železniční zabezpečovací techniky AŽD Praha. Ta během roku na trati provozovala v letní sezóně turistické vlaky, nyní jedná o znovuobnovení pravidelného provozu. | Foto: Libor Zavoral | Zdroj: ČTK

Titul Pohádkové nádraží obdržela stanice Velký Valtinov. Zvláštní ocenění dostal starosta obce Střezimíř a předseda spolku Železnice Česká Sibiř Miloš Jelínek. Tento spolek se snaží zachránit část trati bývalé dráhy Dráhy císaře Františka Josefa z Prahy do Vídně včetně nádraží ve Střezimíři. Tato část trati leží na trase takzvaného IV. železničního koridoru. Po rekonstrukci úseku mezi Sudoměřicemu u Tábora a Voticemi se s využitím stávající trati nepočítá, nové spojení by mělo vést jinudy.

Vloni v anketě o nejkrásnější nádraží uspěla Mimoň, rok před tím nádraží Nový Jičín - město. Sdružení pořádá soutěž od roku 2007. Celkem lidé do letošní ankety o nejkrásnější nádraží zaslali na 7600 hlasů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme