Hraběcí čekárna a obrazy Máchova jezera i zámku. Nejkrásnější nádraží mají letos v Doksech

Nejkrásnějším českým nádražím se v letošním roce staly Doksy v Libereckém kraji. Pro nádraží známé především takzvanou Hraběcí čekárnou s vymalovanými obrazy Máchova jezera a zámku v Doksech, ležící na trati mezi Bakovem nad Jizerou a Českou Lípou, hlasovalo 1602 lidí. Na druhém místě v anketě o nejkrásnější nádraží se umístily Třebívlice s 1429 hlasy. Na pátečním vyhlášení výsledků to oznámili pořadatelé ankety z Asociace Entente Florale CZ.

Doksy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejkrásnějším nádražím byly letos 10. listopadu vyhlášeny Doksy na Českolipsku v Libereckém kraji. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Nádraží v Třebívlicích leží na trati mezi Čížkovicemi a Obrnicemi, kterou jako nevyužívanou prodala nedávno Správa železniční dopravní cesty výrobci železniční zabezpečovací techniky AŽD Praha. Ta během roku na trati provozovala v letní sezóně turistické vlaky, s Ústeckým krajem ale jedná o znovuobnovení pravidelného provozu.

Nádraží v Třebívlicích leží na trati mezi Čížkovicemi a Obrnicemi, kterou jako nevyužívanou prodala nedávno Správa železniční dopravní cesty výrobci železniční zabezpečovací techniky AŽD Praha. Ta během roku na trati provozovala v letní sezóně turistické vlaky, nyní jedná o znovuobnovení pravidelného provozu. | Foto: Libor Zavoral | Zdroj: ČTK

Titul Pohádkové nádraží obdržela stanice Velký Valtinov. Zvláštní ocenění dostal starosta obce Střezimíř a předseda spolku Železnice Česká Sibiř Miloš Jelínek. Tento spolek se snaží zachránit část trati bývalé dráhy Dráhy císaře Františka Josefa z Prahy do Vídně včetně nádraží ve Střezimíři. Tato část trati leží na trase takzvaného IV. železničního koridoru. Po rekonstrukci úseku mezi Sudoměřicemu u Tábora a Voticemi se s využitím stávající trati nepočítá, nové spojení by mělo vést jinudy.

Vloni v anketě o nejkrásnější nádraží uspěla Mimoň, rok před tím nádraží Nový Jičín - město. Sdružení pořádá soutěž od roku 2007. Celkem lidé do letošní ankety o nejkrásnější nádraží zaslali na 7600 hlasů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme