Hrad otevře vstupy pro návštěvníky půlnoční bohoslužby

Bezpečnostní opatření na Pražském hradě potrvají i během vánočních svátků. Na Štědrý den se od 22:45 otevřou vstupy na Prašném mostě a z Hradčanského náměstí, aby věřící mohli navštívit půlnoční bohoslužbu. Hrad o tom v pátek informoval na svých internetových stránkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad | Foto: Filip Jandourek

Standardní režim vstupu do areálu bude 24. prosince upraven, informoval dnes Hrad. "Návštěvníci budou procházet bezpečnostní prohlídkou, proto v zájmu plynulosti kontrol žádáme, aby kromě zbraní a dalších nebezpečných předmětů nepřinášeli žádná zavazadla," upozornil Hrad.

Intenzivnější kontroly turistů u vstupů do nejnavštěvovanější české památky spustil Hrad zhruba v polovině letních prázdnin a vzbudil tím silnou kritiku. U vstupů se postupně objevily bezpečnostní rámy a policisté kontrolují zavazadla všem návštěvníkům.

Hrad dnes uvedl, že průměrná čekací doba kvůli prohlídkám se pohybuje v řádu minut. Během adventní víkendové špičky se podle tiskového prohlášení čekání protáhlo maximálně na 17 minut u vstupu z Hradčanského náměstí. Nad aktuální bezpečnostní situaci jednají všechny odpovědné složky přiměřeně podle potřeby, stojí v prohlášení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme