Hrad popřel Zemanova slova. O jmenování Putny profesorem prý ještě rozhodnuto není

Prezident poprvé v historii Česka zřejmě nejmenuje kandidáta na profesora. Miloš Zeman dopoledne řekl, že nominaci Martina C. Putny neschválí. Fakultní vědecká rada Karlovy univerzity přitom Putnovo jmenování jednomyslně doporučila. Prezidentova mluvčí Hana Burianová ale odpoledne Zemanovo tvrzení mírnila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman na sjezdu Rady seniorů ČR | Foto: Filip Jandourek

„Přímo věta – nebudu jmenovat Martina C. Putnu profesorem – nezazněla. Řekl své výhrady vůči osobě pana Putny,“ uvedla mluvčí.

„Můžeme sdělit, že se nejedná o výhrady vzhledem k účasti pana Putny, dalo by se říct, v kampani v prezidentských volbách. Ale oficiální stanovisko pana prezidenta, že nebude jmenovat pana Martina C. Putnu profesorem, tak tato informace zatím z Hradu neodešla,“ vysvětlila Burianová.

Jistou předtuchu jsem měl, říká Putna k Zemanovým námitkám proti jeho profesuře

Číst článek

Vyjádření Kanceláře prezidenta republiky
„Ke dnešnímu dni neexistuje žádné oficiální stanovisko prezidenta republiky, ve kterém by sděloval koho bude či nebude jmenovat profesorem. Prezident republiky veřejně uvedl své výhrady k osobě pana Martina C. Putny. Jmenování profesorů proběhne 11. června 2013 a do té doby odmítáme jakékoliv spekulace o tom, koho prezident republiky jmenuje či nejmenuje profesorem na základě svého práva daného Ústavou ČR.“
Hana Burianová, tisková mluvčí

Ještě dopoledne přitom Miloš Zeman tvrdil, že se rozhodl a Putnu profesorem nejmenuje. Důvody řekl jen ministru školství Petru Fialovi.

Prezident o svém velkém kritikovi prohlásil, že ho veřejným zdůvodněním nechce ponižovat. Pokud chce Putna znát, proč se tak rozhodl, má se obrátit na soud.

Vysvětlení od Zemana požadují politici i Karlova univerzita, kde Putna působí. O Putnově jmenování jednomyslně rozhodla vědecká rada Fakulty humanitních studií.

Zeman odmítl jmenovat Putnu profesorem. Rektor UK žádá vysvětlení

Číst článek

Pavla Firbacherová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme