Hrad se odvolal proti rozsudku o údajné Zemanově rakovině. Prezident požaduje omluvu a 5 milionů

Miloš Zeman se prostřednictvím svého advokáta odvolal proti rozsudku brněnského městského soudu, který rozhodoval ve sporu prezidenta a bývalého radního městské části Brno-střed Svatopluka Bartíka. V pátek to řekl Zemanův advokát Marek Nespala. Bartík se podle nepravomocného rozsudku musí omluvit za výroky, že má Zeman rakovinu, a musí mu také zaplatit 250 000 korun. Zeman ale požadoval omluvu a pět milionů, na kterých trvá. Odvolá se i Bartík.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bartík musí podle nepravomocného rozsudku zaslat Zemanovi doporučený dopis ve znění, že se omlouvá Zemanovi za újmu způsobenou na jeho důstojnosti, vážnosti, cti a soukromí | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Soud ve věci rozhodl 11. září, rozsudek ale nebyl pravomocný, obě strany si tehdy ponechaly lhůtu na rozmyšlenou. Soudce Radek Malenovský v rozsudku uvedl, že Bartík musí zaslat Zemanovi doporučený dopis ve znění, že se omlouvá Zemanovi za újmu způsobenou na jeho důstojnosti, vážnosti, cti a soukromí tím, že na svém profilu zveřejnil 7. listopadu 2017 nepravdivé informace. Zaplatit by také měl 250 000 korun a náklady řízení.

Ostravští zastupitelé se postavili proti stavbě kanálu Dunaj-Odra-Labe. Bojí se důsledků na okolí řeky Odry

Číst článek

„Podávali jsme odvolání do výroku, který se týká výše satisfakce za nemateriální újmu,“ uvedl Nespala. Prezident chtěl po Bartíkovi pět milionů korun, Nespala uvedl, že to se nezměnilo.

Proti rozsudku se odvolá i Bartík. ČTK v pátek řekl, že jeho právník odvolání podá pravděpodobně v pondělí. Spor se tak dostane ke Krajskému soudu v Brně.

Bartík koncem roku 2017 před lednovými volbami prezidenta napsal, že má Zeman rakovinu, odmítá se léčit a zbývá mu pár měsíců života. Zdůvodnil to tím, že lidé mají právo vědět, jak na tom Zeman je. Později informace z webu stáhl s komentářem, že nečekal takovou negativní odezvu. Zeman byl v té době prezidentem, mandát ve volbách obhájil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme