Hradečtí policisté vypátrali hledaného muže v Chorvatsku. Žil pod cizí identitou

Policisté z oddělení pátrání územního odboru Hradec Králové našli v Chorvatsku jedenatřicetiletého muže, na kterého byl vydán evropský i mezinárodní zatykač. Soud muže na jaře 2016 odsoudil za zpronevěru a podvod, do vězení ale nenastoupil. Poté po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Po muži pátrali i Chorvaté. V současnosti se nachází v chorvatské vazbě, o jeho vydání do Česka se ještě nerozhodlo.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Muž si údajně mezi lety 2013 a 2016 půjčil více než 700 tisíc korun, přestože věděl, že je kvůli svým exekucím nebude moci splatit. Dále přijal do prodeje zboží ve výši 4 milionů korun, které neuhradil ani nevrátil. K tříletému nepodmíněnému trestu muž nenastoupil, následně po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání, které trvalo skoro dva roky.

Zásah na Praze 3. Policisté zadrželi člověka, na kterého byl vydán evropský zatykač

Číst článek

Na podnět českých policistů jejich chorvatší kolegové prověřili, zda se muž v zemi nachází, a následně ho dopadli na ostrově Pag, kde vystupoval pod cizí identitou. V Chorvatsku muž způsobil několikamilionové škody během podnikání v prodej elektrokol.

„Zda ho nejprve odsoudí v Chorvatsku, nebo ho vydají do České republiky, je zatím v jednání,“ píše Policie České republiky.

Trutnovský vyšetřovatel na konci července ukončil vyšetřování a kompletní spis s návrhem na podání obžaloby předal Okresnímu státnímu zastupitelství v Trutnově.

Od začátku roku královéhradečtí policisté nalezli celkem 222 osob. Patří mezi ně pohřešované osoby a osoby na které byl vydán příkaz do výkonu trestu nebo příkaz k zatčení. Po 29 lidech se pátrá déle než rok. Mezi nimi je i Radovan Čermák, na kterého je vydán souhlas se zadržením kvůli zanedbání povinné výživy. Hledaný je už téměř 20 let.

U některých hledaných je známo místo pobytu, ale neexistují právní prostředky k jejich převozu do České republiky.

lac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme