Předražený parkovací dům. Exnáměstek Malíř dostal za nevýhodný nákup znovu podmínku

Soud v pátek bývalému náměstkovi královéhradeckého primátora Josefu Malířovi (VPM) uložil podmíněný trest kvůli nevýhodnému obchodu pro město. Šlo o předraženou koupi parkovacího domu. Podle soudu způsobil škodu zhruba 33 milionů korun. Malíř, který byl náměstkem primátora pro rozvoj v letech 2002 až 2010, obžalobu odmítá.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý náměstek královéhradeckého primátora | Foto: Martin Horký / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Soud Malířovi v pátek udělil trest tři roky vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky za zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Malíř by měl jako náhradu škody zaplatit městu přes 23 milionu korun. Věcí se královéhradecký krajský soud zabýval už potřetí.

V případu parkovacího domu v areálu bývalé mlékárny u hlavního vlakového nádraží obžaloba vinila Malíře z toho, že jako předkladatel ostatním členům rady města a zastupitelstva vědomě podával nepravdivé a zkreslené informace.

Kvůli otravám kebabem zaplatí majitel hradeckého bistra pokutu čtvrt milionu, podnik už je zavřený

Číst článek

Jeho záměrem bylo podle obžaloby to, aby si Hradec Králové koupil parkovací dům, který budovala soukromá firma. Město za parkovací dům v roce 2010 zaplatilo 75 milionů korun, ale podle revizního znaleckého posudku byla obvyklá cena nemovitosti 41,6 milionu.

Královéhradecký soud rozhodoval o případu už potřetí. Poprvé mu ji vrátil Nejvyšší soud po dovolání nejvyššího státního zástupce, který nesouhlasil s tím, že Malíř byl původně osvobozen. Loni v únoru krajský soud uložil Malířovi trest 2,5 roku vězení s podmínkou na čtyři roky, odvolací vrchní soud rozsudek zrušil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme