Vlak se srazil s autem na trati mezi Hradcem a Pardubicemi, dva lidé byli zraněni

Srážka vlaku s osobním autem na přejezdu bez závor v obci Stéblová na Pardubicku odpoledne zastavila dopravu na trati mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Dva lidé utrpěli zranění, sdělili mluvčí policie a záchranářů. Podle webu Českých drah by měla být doprava omezena do 21.00.

Stéblová (Pardubicko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příčiny nehody a to, jestli bylo světelné zařízení v provozu, vyšetřují policie a drážní inspekce (ilustrační foto) | Foto: Aleš Spurný | Zdroj: Český rozhlas

„Nehoda se stala po 17.00 na železničním přejezdu bez závor,“ řekla mluvčí krajské policie Markéta Janovská. Uvedla, že na místě zasahovala pozemní záchranná služba z Pardubického kraje a vrtulník ze základny v Hradci Králové.

Při střetu vlaku s autem zemřeli na východě Čech čtyři lidé. Souprava vůz tlačila 300 metrů

Číst článek

Mluvčí hradecké krajské záchranné služby Ivo Novák uvedl, že těžké zranění utrpěla žena, ročník narození 1994, další muž byl zraněn lehce. „Žena byla při vědomí a byla transportována vrtulníkem na podezření zranění pánve,“ uvedl Novák. Podle něj byla mimo přímé ohrožení života. Muže převezla sanitka do pardubické nemocnice.

„Osobní auto jelo směrem do Stéblové, vlak, ve kterém cestovalo asi 50 lidí, jel od Pardubic na Hradec Králové. Nikdo z cestujících (ve vlaku) zraněn nebyl. Vlak je asi 300 metrů za přejezdem, auto odhozené v poli asi 20 (metrů) od přejezdu, od trati může být dva metry,“ popsala Janovská.

Příčiny nehody a to, jestli bylo světelné zařízení v provozu, vyšetřují policie a drážní inspekce.

Nehoda se stala na přejezdu u motorestu U Rohatýho Kola, nedaleko pomníku, který připomíná jedno z největších železničních neštěstí v dějinách České republiky. V listopadu 1960 se u Stéblové srazily dva osobní vlaky, nehoda si tehdy vyžádala 118 mrtvých a přes 100 lidí bylo převezeno do nemocnic.

Desítky cestujících ve stanici Stéblová zatím marně čekají na vlak do Pardubic. Spojení na trati @Hradec Králové City - @Pardubice přerušila v neděli po 17. hodině srážka vlaku od Pardubic s osobním autem. 2 zranění.

18:39 – 28. 07. 2019

3 8

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme