Hradecká radnice vypověděla smlouvu o pronájmu příznivcům Dělnické strany

Pravicoví extrémisté - příznivci Dělnické strany - chtějí v sobotu v Hradci Králové uspořádat akci, kterou si nazvali Den svobody. Záměrem uspořádat koncert několika hudebních skupin se nijak netají a zveřejnili i místo setkání - tamní letní kino.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koncert neonacistických kapel v Ochozu u Brna | Foto: ČTK

Hradecký magistrát v pátek ale smlouvu o jeho pronájmu zrušil. Pokud se extrémisté v Hradci Králové opravdu sejdou, půjde podle něj o nelegální shromáždění. Informace o připravovaném sjezdu se radnice dozvěděla z internetu, řekla náměstkyně primátora Hradce Králové Pavla Finfrlová.

"To spojení mezi tím, že se svolávají na nádraží, a mezi tím, že cíl je patrně naše letní kino, vlatně víme až teď koncem týdne. Z důvodu opatrnosti jsme dneska ukončili nájemní vztah, máme pro to jasné důvody, jsme připraveni na příští spory a město převzalo klíče od letního kina. Naše městská policie bude prostor hlídat," vysvětlila náměstkyně.

Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme