Hradecká radnice vypověděla smlouvu o pronájmu příznivcům Dělnické strany

Pravicoví extrémisté - příznivci Dělnické strany - chtějí v sobotu v Hradci Králové uspořádat akci, kterou si nazvali Den svobody. Záměrem uspořádat koncert několika hudebních skupin se nijak netají a zveřejnili i místo setkání - tamní letní kino.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koncert neonacistických kapel v Ochozu u Brna

koncert neonacistických kapel v Ochozu u Brna | Zdroj: ČTK

Hradecký magistrát v pátek ale smlouvu o jeho pronájmu zrušil. Pokud se extrémisté v Hradci Králové opravdu sejdou, půjde podle něj o nelegální shromáždění. Informace o připravovaném sjezdu se radnice dozvěděla z internetu, řekla náměstkyně primátora Hradce Králové Pavla Finfrlová.

"To spojení mezi tím, že se svolávají na nádraží, a mezi tím, že cíl je patrně naše letní kino, vlatně víme až teď koncem týdne. Z důvodu opatrnosti jsme dneska ukončili nájemní vztah, máme pro to jasné důvody, jsme připraveni na příští spory a město převzalo klíče od letního kina. Naše městská policie bude prostor hlídat," vysvětlila náměstkyně.

Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme